Зеленський підписав указ РНБО про невідкладні заходи щодо інтеграції України в НАТО

Володимир Зеленський 

Офіс президента

Цим рішенням РНБО дала низку невідкладних доручень Кабміну, Міноборони, МЗС, СБУ та іншим держорганам

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору. Відповідний документ оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з рішенням, Кабмін повинен протягом двох місяців проаналізувати виконання річних нацпрограм під егідою Комісії Україна-НАТО та вжити заходів щодо підвищення їх реалізації.

Також уряд повинен опрацювати питання утворення в органах влади окремих структурних підрозділів з питань вступу нашої країни до організації.

Крім того, протягом трьох місяців уряд має опрацювати питання формування національної системи переходу сектору безпеки і оборони на стандарти НАТО, а також забезпечити перехід на нову систему оборонних закупівель.

У свою чергу міністерство оборони має вжити заходів з метою невідкладного призначення військового представника Місії України при НАТО.

Також міноборони разом з МЗС, Держспецзв'язку, СБУ, розвідкою та іншими держорганами має протягом трьох місяців погодити з організацією питання співпраці за низкою напрямків, зокрема, участі українських військових у місіях НАТО.

Крім цього, документ дає доручення СБУ продовжити супроводження реформи служби, а також підготувати законопроект для оновлення закону про державну таємницю.

Підкреслюється, що указ містить декілька доручень під грифом "секретно".

Новини за темою: Україна хоче отримати чіткий перелік реформ для інтеграції в НАТО, – Зеленський

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника – України, Литви та Польщі – підписали три спільні документи, в тому числі щодо підтримки членства України в ЄС та НАТО.

Зокрема, Литва і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу та засуджують російську агресію проти нашої держави.