Зеленський передав генсеку ООН список утримуваних на Донбасі, у Криму та Росії

Президент України Володимир Зеленський і генсек ООН Антоніу Гутерріш Офіс президента

Президент попросив Антоніу Гутерреша посприяти поверненню українців

Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Нью-Йорку зустрівся з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем і передав йому список із майже 450 українців, утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Голова держави попросив посприяти у поверненні людей на підконтрольну українському уряду територію, передає пресслужба Офісу президента.

"Україна підтримала торік ваш заклик до глобального припинення вогню. Попри всі наші мирні зусилля, обстріли українських позицій тривають", — зазначив український лідер.

Також він наголосив, що Україна готова підтримувати зусилля генсека ООН, зокрема в питанні реформування організації та зміцненні її ролі в подоланні глобальних викликів.

Водночас Зеленський зауважив, що країна розраховує на всебічну підтримку роботи "Кримської платформи" з боку ООН.

"Досягнення кінцевої мети "Кримської платформи" — повернення Криму — відновить повагу до статуту ООН. Вважаю, що сприяти виконанню рішень "Кримської платформи" є обов’язком Організації", — сказав гарант.

Новини за темою: Українська делегація передала Байдену список утримуваних у Криму та на Донбасі

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський у межах форуму Ялтинської європейської стратегії у форматі YES Brainstorming 2021 заявив, що після майбутнього саміту "нормандської четвірки" можуть бути звільнені утримувані Російською Федерацією у зв'язку з конфліктом на Донбасі українці. При цьому він наголосив, що не вірить в обмін людей за формулою "всіх на всіх".