Зеленський назвав основну причину відтермінування нормандської зустрічі

Володимир Зеленський

Офіс президента

За словами очільника української держави, процес затягує Російська Федерація

Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність проведення нормандської зустрічі, втім у цьому питанні є проблема. Про це він сказав під час онлайн-трансляції форума "Україна 30".

За словами президента, у підсумку зустрічі із канцлером Німеччини Ангелою Меркель, стало зрозуміло, що три сторони "нормандської четвірки" розуміють, що цю зустріч потрібно провести, а четверта - її гальмує.

"Відпрацьовано кластер - це кроки щодо практичного втілення в життя мінського процесу. Кластер напрацьований німецькою стороною. Погоджений Францією. І ми за. Він переданий РФ. І ми бачимо, що відтерміновується нормандська зустріч через РФ. Це важливо, що ми втрьох це розуміємо", - заявив Зеленський.

Президент додав, що на зустрічі з Меркель він наголосив, що Україна виконує все, аби нормандська зустріч відбулась.

Новини за темою: У Росії допустили участь США в переговорах по Донбасу: Названо умову

Нагадаємо, у травні президент України Володимир Зеленський допустив розширення переговорів щодо Донбасу, у тому числі в рамках "нормандського формату". 

"27 липня, коли почався "режим тиші", зменшилась кількість людей, які загинули. Наші європейські партнери повністю підтримують "нормандський формат". Крім "нормандського формату", буде пряма розмова з президентом Путіним, а крім прямої розмови з Путіним, я бачу формат залучення США в цю дискусію", - сказав він.