Зеленський і Санду домовились про створення Президентської Ради

Володимир Зеленський і Майя Санду Фото з відкритих джерел

Країни націлені посилювати двосторонню співпрацю

Президент України Володимир Зеленський і президент Молдови Мая Санду домовилися створити Президентську Раду, метою якої є формування стратегії для двосторонніх відносин. Про це йдеться у спільній заяві Зеленського і Санду, опублікованій на сайті Офісу президента. 

Як зазначається, пріоритетними напрямками, над якими працюватимуть країни, будуть енергетика, інфраструктура, транспорт, транзит та туризм. 

Крім цього, президенти наголосили на необхідності подальшої співпраці в енергетичному секторі з метою посилення енергетичної безпеки в регіоні. 

"Вважаємо важливим підвищувати надійність та диверсифікувати постачання електроенергії та енергоносіїв, а також забезпечити більшу прозорість енергетичного сектору", — йдеться у заяві. 

Новини за темою: Журналістів не пустять до Зеленського і Санду через локдаун

Ще одним пріоритетним напрямком стане гуманітарна та соціальна співпраця між Україною та Молдовою.

"Зусилля будуть зосереджені на розвитку контактів між людьми, нових ініціатив в освіті, науці, охороні здоров’я, спорті та забезпеченні освітніх і культурних прав етнічних меншин без будь-якої дискримінації", — зазначено в документі. 

Нагадаємо, у вівторок, 12 січня, президент України Володимир Зеленський провів офіційну зустріч з молдавською колегою Маєю Санду, в ході якої очільники двох держав обговорили двосторонню співпрацю.