Зарубіжні ЗМІ: Медведчук має рацію, висловивши у своїй статті побоювання щодо того, що Україна стане нікому нецікавою, якщо Захід і Росія домовляться

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Зарубіжні видання констатують, що голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук, у своїй статті "Про майбутнє українського і російського народів", мав рацію, коли писав про те, що Україна в майбутньому може перестати бути цікавою комусь у світі, якщо Захід і Росія будуть домовлятися і будуть йти назустріч один одному. Про це пише KárpátHír.

Журналісти видання нагадують, що лідер опозиції неодноразово застерігав українську владу, і закликав не дистанціюватися з Росією. На його думку, пишуть автори публікації, Київ робить величезну помилку, зводячи стіни проти Росії і дистанціюючись від усіх форм співпраці зі своїм сусідом, що також завдає шкоди його власній економіці.

"Медведчук зазначив, що з'являються все більше ознак того, що Захід проявляє більш поблажливий тон по відношенню до Москви, особливо згадавши проект "Північний потік - 2". За його словами, якщо Захід і Москва домовляться за лаштунками, то Київ перестане цікавити всіх. А це може мати дуже негативні наслідки для України. І за це несе відповідальність нинішня влада", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, що спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування щодо його домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.