Заходу незручно відповідати на питання про Медведчука, якого Україна звинувачує в держзраді, але не здатна довести це в суді, - політолог

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Заходу незручно відповідати на питання про арешт лідера української опозиції, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, якого Україна звинувачує в держзраді, але не здатна довести це в суді. Таку думку висловив політолог Володимир Джаралла, передає "Політексперт". 

За його словами, Росія стала бити по точках, незручних для об'єднаного Заходу, де поширена культура подвійних стандартів. Їм буде незручно відповідати на питання про Медведчука, так як Україна звинувачує його в держзраді, але в суді це довести не здатна.

"Якщо Захід так багато говорить про свою турботу про людей, про права людини, а українські представники заявляють, що Крим - це їхня територія, при цьому Захід з цим погоджується, то чому щодо кримчан, яких Україна теж вважає своїми, застосовують заходи фактичних репресій?" - каже Джаралла. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально за годину після початку мовлення влада незаконно відімкнула телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким надав сили рішенню Ради нацбезпеки та оборони запровадити санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади є відвертою і цинічною політичною розправою над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність й антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Протягом останніх 2 місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.