За шість місяців ЗМІ з усього світу надрукували понад 70 тисяч публікацій щодо незаконного переслідування Зеленським лідера опозиції Медведчука

NEWSONE

З них 59 296 публікацій - позитивні та такі, що засуджують репресії по відношенню до опозиції, і тільки 11 235 - негативні, що становить трохи 16% від загальної кількості.

В останній місяць ряд провідних зарубіжних ЗМІ приділяли пильну увагу ходу судового процесу щодо народного депутата, голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука. Крім цього, ряд авторитетних видань присвятили свої аналітичні та новинні матеріали статті президента Росії Володимира Путіна "про історичну єдність росіян і українців" і статті Віктора Медведчука "Про майбутнє українського і російського народів". Так, ряд популярних американських і британських ЗМІ опублікували статтю лідера української опозиції повністю. В інших же виданнях стаття Віктора Медведчука отримала позитивні відгуки і була розібрана на цитати.

Варто відзначити, що західна преса оперативно відреагувала на незаконне рішення суду щодо лідера української опозиції Віктора Медведчука. Зокрема, провідне багатомовне європейське ЗМІ зі штаб-квартирою в Люксембурзі - Luxembourg Herald - опублікувало критичний матеріал із заголовком"ключовий союзник Путіна в Україні Віктор Медведчук у сфабрикованій справі був залишений судом під домашнім арештом". Напередодні Віктор Медведчук у суді розгромив всю "доказову базу", зібрану проти нього стороною обвинувачення. Він пообіцяв продовжити виступати проти курсу президента Володимира Зеленського, який, за словами опозиційного політика, веде Україну в нікуди.

Крім цього, переважна кількість аналітичних і новинних іноземних ЗМІ в своїх матеріалах прямо вказали на те, що через наростаючий репресивний тиск в Україні на Віктора Медведчука і представників партії "опозиційна платформа – за життя" президент Росії Володимир Путін дуже злий на Зеленського і тому відмовляється з ним зустрічатися в будь-якому форматі. А переслідування Зеленським Медведчука втягує Україну в небезпечну гру з Росією. Особливу увагу цій проблемі приділило авторитетне німецьке інформагентство Deutsche Welle.

У даних аналітичних і новинних матеріалах авторитетні зарубіжні ЗМІ різко розкритикувало Зеленського за закриття телеканалів, розправу над опозицією і корупцію. Так, наприклад, впливове європейське видання The Brussels Times різко розкритикувало президента України Володимира Зеленського за заборону незалежних телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK, незаконні санкції проти лідера опозиції - голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука, а також провал боротьби з корупцією. На думку видання, офіційний Київ займається підміною понять. Замість боротьби проти корупції влада розгорнула наступ на великий і середній бізнес. Пасаж про те, що вердикти судів підмінили укази Зеленського - це відсилання до указів про заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK і санкцій проти Віктора Медведчука.

Слід також звернути увагу, що світові ЗМІ в даний період часу значну увагу в своїх публікаціях приділили мирній акції журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, які прийшли до Представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.

Зарубіжні ЗМІ також неодноразово робили акцент на сумнівній об'єктивності українського правосуддя у справі Віктора Медведчука. Репресії Зеленського по відношенню до української опозиції та її лідера прямо називалися популізмом, оскільки під виглядом деолігархізації влада просто усунула політичного опонента. Також західні ЗМІ стверджують, що Офіс президента організував переслідування голови політради партії "опозиційна платформа – за життя" виключно через наявність у Віктора Медведчука ділових контактів в Росії, ігноруючи при цьому колосальну кількість афер в оточенні самого Зеленського. Незважаючи на це, як пишуть зарубіжні ЗМІ, Популярність Медведчука і ОПЗЖ в Україні продовжує зростати.

Раніше, ЗМІ розкритикували вручення підозри лідеру української опозиції Віктору Медведчуку, а також, що послідувало слідом за цим засідання Печерського райсуду, де в якості запобіжного заходу було обрано утримання політика під домашнім арештом. Дії української влади західні ЗМІ охарактеризували як політичні репресії проти опозиції, а також назвали це частиною ширшої кампанії придушення опозиції, розпочатої ще в лютому цього року.

Крім цього, ЗМІ акцентували увагу на тому, що, найімовірніше, дії Володимира Путіна в Україні насамперед спрямовані на підтримку опозиційного офісу президента політика Віктора Медведчука, а нинішня напруженість між Росією і Україною безпосередньо пов'язана з санкціями Зеленського проти близького друга Путіна - Віктора Медведчука. При цьому, президента Росії дратує те, що українська влада нападає на його близького друга - Віктора Медведчука.

У числі іншого, в цих статтях також висвітлювалося питання неправомірності і незаконності дій української влади і самого президента Зеленського при введенні санкцій щодо української опозиції. А закриття телеканалів називалося прямим порушенням свободи слова і преси в Україні, в результаті чого Зеленський домігся введення в Україні жорсткої цензури і перекрив доступ населення до альтернативного погляду на ключові події в країні. Самі ж санкції в цих джерелах називалися інструментом боротьби з опозицією і пов'язувалися з бажанням Зеленського відновити свій стрімко падаючий рейтинги. Зарубіжні видання пов'язували дані кроки президента і його оточення з впливом Вашингтона (в американських і європейських ЗМІ – це подавалося як бажання Зеленського знайти розташування президента США Джо Байдена). Крім цього, останнім часом все частіше стали з'являтися публікації, які називають режим Зеленського авторитаризмом і диктатурою.

Нагадаємо, раніше провідне американське видання Associated Press писало, що звинувачення, які українська влада пред'явила голові політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктору Медведчуку, є частиною ширшої кампанії, розпочатої ще в лютому.

"Україна пред'явила звинувачення високопоставленому діячеві опозиції Віктору Медведчуку, який є близьким союзником президента Росії, в державній зраді і спробах вкрасти природні ресурси з Криму. Медведчуку також інкримінують розголошення секретних даних про розміщення українських військових частин минулого року", - йдеться в матеріалі. 

Автор статті звертає увагу, що Медведчук очолює політраду партії "опозиційна платформа - за життя", яка є найбільшою опозиційною групою в парламенті, що має 44 з 450 місць.

"Нові звинувачення є частиною більш широкої кампанії проти Медведчука, розпочатої владою в лютому, коли його фінансові активи були заморожені на три роки. У лютому влада також закрила три телеканали-112, Zik і NewsOne. Його партія назвала нові звинувачення проти Медведчука "відкритою і цинічною політичною розправою", - зазначили в Associated Press.

Швейцарське видання Zűrsch-Weekly News Review, у своєму матеріалі пише, що події в Україні показують, що суд над Віктором Медведчуком, лідером політичної партії "опозиційна платформа - за життя", найбільшої опозиційної сили країни, є ще одним доказом того, що нинішній український уряд використовує політичні інструменти в боротьбі з його критиками.

Це тривожний сигнал з боку України, тому що через короткий проміжок часу новий президент Володимир Зеленський знову робить дії, несумісні із західними цінностями і неприйнятні для країни, яка на словах заявляє про свою прихильність демократії і свободі слова.

Першим сигналом згортання демократії в Україні і диктаторських амбіцій її нового президента стало закриття трьох опозиційних телеканалів-NewsOne, ZIK і 112 Україна, що переважна більшість місцевих коментаторів назвали незаконними і необґрунтованими.

Тепер черга за лідером найбільшої опозиційної партії, який розглядається в Україні як один з найбільш ймовірних кандидатів у другий тур наступних президентських виборів. Аналітики в Україні відзначають, що популярність Віктора Медведчука і його послідовність у відстоюванні своєї політичної позиції могли стати головною причиною страху Зеленського і його прагнення до помсти. "Те, що ми бачимо зараз, - це не що інше, як політично мотивовані репресивні заходи, викликані моєю принциповою політичною позицією. Я буду продовжувати брати участь у судових розслідуваннях, домагаючись справедливості для себе і всіх українських виборців, які довірили мені почесне становище українського законодавця", - прокоментував Медведчук тиск з боку уряду.

Катарське ЗМІ L'observateur du Qatar у своїй статті пише, що Медведчук, який налагодив тісніші зв'язки з Москвою і в минулому був посередником між Москвою і Києвом, знаходиться під слідством за звинуваченнями у зраді, які він описує як політично мотивовані.

У заявах на засіданні Ради безпеки Росії Путін назвав те, що відбувається на Україні "очищенням" політичного простору і звинуватив українську владу в нападі на людей, які віддають перевагу кращі відносини з Росією і підтримують мирне врегулювання на сході України, де розташована Україна. Сепаратистські сили, підтримувані Росією, ведуть бойові дії з 2014 року.

"Судячи з усього, і це дуже сумно, Україна повільно, але вірно перетворюється на якусь антиросійську полярність, якийсь антиросійський майданчик, на території якої, здається, ми будемо постійно отримувати інформацію, яка вимагає від нас особливо з точки зору безпеки. "

Посилаючись на те, що він назвав виборчою і політично мотивованою кампанією на Україні проти деяких людей, які ведуть бізнес з Росією, пан Путін сказав, що Москва не діятиме.

Agora Vox - найстаріша Французька щоденна газета зазначає, що справа Медведчука вирішить долю України.

"Прокуратура, яка представила в судовому засіданні документи звинувачення, виглядала напрочуд убогою. Дійшло до того, що спеціально підібраний у цій справі суддя звернувся до них з безліччю скарг. Схоже, він зрозумів, що вони хотіли, щоб на нього була покладена вся відповідальність за циркове видовище, яким став судовий процес, і тому він відпустив підозрюваного куди завгодно. Однак він не дозволив повністю зганьбити уряд: він відмовив прокурору в проханні взяти Медведчука під варту з альтернативою величезної застави (за українськими мірками, але доступної для підозрюваного) у розмірі 300 мільйонів гривень і розпорядився про це. він буде поміщений під домашній арешт.

Загалом перший раунд протистояння був на руку Віктору Медведчуку. Влада обов'язково підготує контратаку. Але поки справи, сфабриковані поліцією, настільки слабкі, а іноді й анекдотичні, що важко повірити в будь-який успіх. Звичайно, у Zelensky et Cie завжди є можливість зробити вибір на користь незаконності, що вони і роблять регулярно, наприклад, шляхом організації позасудових переслідувань через Раду національної безпеки і оборони (CSND). Але у випадку з Медведчуком цей засіб вже використовувався - цієї зими. Тому їм потрібно шукати щось інше. Поки ж на тлі масового невдоволення владою переслідування Медведчука швидше підвищує його рейтинг", - зазначає видання.

Британське агентство новин Reuters у своєму матеріалі цитує Віктора Медведчука, де він називає санкції проти нього " ще одним кроком для України до диктатури"

Financial Times - провідне британське видання у своїй статті розбирається, яка мета Володимира Зеленського у світлі останніх подій-закриття опозиційних телеканалів, санкцій проти Віктора Медведчука, а також звинувачень НАБУ проти високопоставлених членів Правління ПриватБанку. Financial Times робить висновок, що Зеленський домагається розташування адміністрації його американського колеги Джо Байдена.

Найбільша щоденна газета Німеччини "Зюддойче цайтунг"у статті розповідає про подвійні стандарти Володимира Зеленського. З одного боку він закриває телеканали і вводить санкції щодо Віктора Медведчука і його оточення, а з іншого дає можливість іншому олігарху Рінату Ахметову процвітати в Україні. За твердженням автора статті, санкції щодо Медведчука - це усунення політичного конкурента-інші олігархи можуть спати спокійно.

В NachDenkSeiten автор статті Ульріх Хайден детально описує ситуацію, яка склалася в Україні в останні тижні в результаті прийняття президентом Володимиром Зеленським рішення про закриття трьох популярних телеканалів під приводом боротьби з "пропагандою". Автор намагається привернути увагу німецьких ЗМІ до проблеми принципів свободи слова в Україні. Звертає увагу на факти посилення розгулу українського ультранаціоналізму і наводь приклад появи т. зв. "чорного списку" з 1500 журналістів телеканалів 112, Newsone і ZIK. "Байдужість німецьких ЗМІ до цих подій в Україні просто жахає", - пише німецький журналіст.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах " noopener " >112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.