Юрій Бойко: Законодавча ініціатива ОПЗЖ дозволить знизити тарифи на газ

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Для того, щоб знизити тарифи, парламент має розглянути законодавчі ініціативи ОПЗЖ щодо зменшення ціни на газ для населення шляхом змішування газу власного видобутку з імпортованим. Про це 28 вересня, під час робочої поїздки на Житомирщину заявив Співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко на зустрічі з колективом "Житомиртеплокомуненерго".

"Ми намагаємося достукатися до сьогоднішньої влади, щоб країна не змерзла взимку, щоб люди не ховалися від комунальних платежів. Коли ця команда йшла до влади, то обіцяла знизити тарифи, обіцяла боротьбу з бідністю. А сьогодні ми бачимо, що ситуація зовсім протилежна", – підкреслив політик.

Він зазначив, що влада орієнтується на ринкові європейські ціни, але не розуміє, що в Україні інша економіка, є власний видобуток газу, і люди не мають таких доходів, як у Європі. Опозиція пропонує реальний вихід щодо зменшення тарифів для людей та бюджетних установ.

"Щоб вийти з цієї ситуації, треба залучити механізм змішування газу власного видобутку з імпортованим, для того, щоб вивести таку середню ціну на газ, яка не буде перевищувати 250 доларів за тисячу кубів. Ми внесли на розгляд парламенту відповідні пропозиції. Але монобільшість їх блокує. Це абсолютно неправильна політика", – заявив Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко підкреслив, що через такі безвідповідальні дії влади люди відмовляються від газу та переходять на дрова. Але вже й дрова стали дорожчати.

"Не може 40-мільонна країна повністю залежати від ринкових цін на газ у Європі. З тими цінами на газ, які сформувалися на ринках Європи, ціни на хліб, цукор та інші товари теж зростуть, і це буде заважати людям купувати ці товари. За Конституцією український газ належить українському народові, і саме він має право його використовувати. Тому парламенту треба терміново підтримати наші законодавчі ініціативи, щоб знизити тарифи та захистити людей. Ми будемо за це боротися", – резюмував Юрій Бойко.