Юрій Бойко: Уряд вже провалив підготовку до нової хвилі коронавірусу

Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Оголосивши про п'яту хвилю вакцинації, уряд "забув" вирішити питання з недофінансуванням медицини, боргами по зарплаті медикам, а також налагодити контроль за вступниками в Україну вакцинами.

Про це в коментарі журналістам заявив Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко, передає пресслужба політсили.

"Якщо у минулому році був спеціальний коронавірусний фонд, хоча до витрат фонду залишилося багато питань, то в цьому році такого фонду немає. Кошти на боротьбу з CОVID-19 розкидали по різних програмах, а це ще більше ускладнить контроль за їх використанням. Крім того, якщо у минулому році був зроблений акцент на виділення додаткових ліжок, їх укомплектування киснем, закупівлю засобів захисту для медиків, проведенні лабораторних досліджень та ін., то у цьому році в пріоритеті вакцинація. Яка з перших днів вже традиційно для цієї влади замість нормальної організації проходить з гучним піаром і скандалами. Контролю за розподілом вакцин нема, просвітницької роботи з населенням для зниження противакцинних настроїв теж нема", – зазначив політик.

Юрій Бойко вважає, що вже сьогодні підготовка до нової хвилі захворювання повинна бути у порядку денному уряду.

"З огляду на поширення нового штаму коронавірусу, необхідно вже зараз виділити необхідне фінансування, провести аудит готовності лікарень і виконати, нарешті, обіцянку з оплатою праці медпрацівників. Лікарі досі не отримують обіцяної владою зарплати 20 тис. гривень, а середній медперсонал – не менше 13,5 тис. гривень. Ці всі питання повинні вже сьогодні стояти на порядку денному роботи уряду", – підкреслив Співголова ОП-ЗЖ.

Фінансування медицини на рівні 5% ВВП, замість піару – реальні дії щодо захисту людей від нової хвилі коронавірусу, підвищення зарплат медикам і "залізна" гарантія їх виплат у повному обсязі повинні стати пріоритетом у роботі влади.

"ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ послідовно відстоює право медиків на нормальні умови праці та гідну зарплату, за збільшення бюджетного фінансування галузі. І треба починати роботу для виробництва власної вакцини. Якщо цього не зробити, ми знову отримаємо скандали, безлад у галузі, втрату фахівців і незахищених від вірусу людей", – резюмував Юрій Бойко.