Європарламент схвалив резолюцію про відмову від патентів на вакцину проти коронавірусу

AFP

Документ погодили 355 депутатів, 263 виступили проти, 71 утримався

Депутати Європарламенту вимагають тимчасово скасувати патенти на вакцини від коронавірусу, щоби розширити глобальне виробництво препаратів і доступ до них. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ухвалену резолюцію.

"Щоби прискорити глобальне впровадження вакцини, депутати Європарламенту вимагають тимчасово скасувати захист прав інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19", – зазначили у відомстві.

Як зазначається, документ схвалили 355 депутатів, 263 виступили проти, 71 утримався.

На думку депутатів Європарламенту, добровільне ліцензування (коли розробник вакцини вирішує, кому і на яких умовах може бути виданий патент, щоб дозволити виробництво), передача технологій країнам, що мають галузі виробництва вакцин, є найважливішим способом масштабування і прискорення глобального розвитку виробництва препаратів.

Також у Європарламенті закликали ЄС "швидко усунути експортні барʼєри та змінити свій власний механізм видачі дозволів на експорт, який відповідає вимогам прозорості", а США та Велику Британію – "негайно скасувати заборону на експорт вакцин і сировини".

Окремо європарламентарі згадали про виробництво вакцин в Африці, оскільки туди відправили лише 0,3% доз вакцини з виготовлених 1,6 мільярда.

До того ж депутати Європарламенту вимагають повного розкриття інформації про майбутні угоди щодо попередніх закупівель, особливо вакцин нового покоління, і щоб ці контракти містили вимоги прозорості для постачальників.

Новини за темою: Лідери G7 оголосять про поставки 1 млрд доз COVID-вакцин в бідні країни, - ЗМІ

Раніше повідомлялося, що голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус виступив за відмову від патентів на вакцини проти коронавірусу COVID-19, аби дозволити різним країнам виготовляти та продавати дешеві копії препаратів.