Євродепутат про ситуацію зі "112 Україна", NewsOne і ZIK: Закривати незалежні медіаканали і одночасно розраховувати на підтримку ЄС - це дивно

Максиміліан Кра Фото з відкритих джерел

Закривати незалежні медіаканали і одночасно розраховувати на підтримку ЄС - це дивно. Так депутат Європарламенту Максиміліан Кра прокоментував незаконне закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK.

"Перше моє враження - я не повірив почутому. Подумав, це або фейк-ньюз, або жарт. А потім я перевірив інформацію на сторінці президента в Twitter і на європейському сайті "Радіо Свобода". І там дійсно було сказано, що він це зробив. І я був шокований, адже наступного тижня у нас дебати щодо Договору про асоціацію між Україною та ЄС тут, у залі Європарламенту. І закривати незалежні медіаканали і одночасно розраховувати на підтримку Європейського Союзу - це дивно. Я зроблю все від мене залежне, щоб цей план пана Зеленського не спрацював", - пообіцяв євродепутат.

Він підкреслив, що уряди зазвичай схильні робити речі, які, як вони вірять, мають правову основу.

"І різниця в тому, що в будь-якій іншій країні, я знаю, що можу піти до суду і за 24 години мати рішення. Але в цьому випадку чіткого і очевидного порушення фундаментальних конституційних прав, суд стовідсотково зупинив би президента і уряд у тому, що прямо зараз робить Зеленський. Якщо в Україні немає судді, який би зупинив президента зараз, коли він порушує фундаментальні конституційні права, то я б сказав, що Україна вже не демократична країна. І що там немає юридичної системи", - додав Кра.

Він також повідомив, що в Європарламенті будуть пильно спостерігати і використовувати це проти пропаганди, як ніби Революція Гідності зробила з України демократичну державу. Немає нічого демократичного в закритті незалежних ЗМІ, підкреслив європарламентар.

"Перш за все, це неприпустимо, коли уряд тисне на вільні медіа і коли уряд тисне на ЗМІ, які не подобаються президенту. Але якщо бути чесним, то на Заході у нас є багато політиків, які завжди говорять про свободу слова, але роблять згодом так, як зараз робить Зеленський. Тому зараз нам потрібно перевірити, наскільки цінним є свобода слова в нинішньому конфлікті. Але ви можете бути впевнені, що ми обов'язково винесемо це питання на найближчому засіданні і саме це питання зробимо пріоритетним у майбутніх обговореннях України і Євросоюзу", – уточнив Кра.