ЄС офіційно зняв санкції з Азарова та Ставицького

Фото з відкритих джерел

Санкції проти Януковича та осіб з його оточення продовжили

Європейський Союз прийняв рішення офіційно зняти санкції проти колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова та ексміністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Відповідне рішення було опубліковано в офіційному журналі ЄС.

Зокрема, згідно з ним, вище згадані особи перебували під європейськими санкціями з 2014 року за розкрадання державних коштів України або зловживання службовим становищем.

"Додаток I до Регламенту (ЄС) №208/2014 змінюється таким чином: (1) у розділі А. Список фізичних і юридичних осіб, організацій і осіб, зазначених у статті 2", виключено записи для таких осіб: 11. Микола Янович Азаров; 18. Едуард Ставицький", - говориться в повідомленні.

Натомість в ЄС продовжили дію санкцій проти експрезидента України Віктора Януковича, ексміністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, колишнього генерального прокурора України Віктора Пшонки, ексзаступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, сина Віктора Януковича Олександра Януковича, сина Віктора Пшонки Артема Пшонки, бізнесмена Сергія Курченка, ексміністра освіти і науки України Дмитра Табачника, колишнього віцепрем'єр-міністра Україна Сергія Арбузова, ексміністра доходів і зборів України Олександра Клименка.

Новини за темою: Рада ЄС зняла санкції з двох соратників Януковича

Відомо, що санкції подовжили до 6 березня 2021 року.

Нагадаємо, про можливе зняття санкцій з Азарова та Ставицького стало відомо ще у лютому, але тоді інформація не була офіційно підтверджена.

Новини за темою: Генпрокурор: Проти чиновників режиму Януковича активізують розслідування

Раніше повідомлялося, що Азаров отримав від російської влади земельну ділянку в елітному селищі.