У Раду проходить п'ять партій, "Опозиційна платформа - За життя" і "Слуга народу" знаходяться в лідерах, - опитування

Фото з відкритих джерел

Якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б п'ять партій. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 15 по 20 жовтня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC (США).

Так, наступний склад Ради виглядав би наступним чином: 

"Слуга народу" - 22,1%

"Опозиційна платформа - За життя" - 18,7%

"Європейська солідарність" - 17,6%

"ВО "Батьківщина" - 11,4%

"Сила і честь" - 5,1%.

Фото з відкритих джерел

Також у дослідженні була низка питань, в яких респондентам пропонувалося відповісти на питання про те, чи знають вони, що президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення, зокрема, нинішній глава СБУ Іван Баканов і перший помічник президента Сергій Шефір, причетні до створення офшорів, які брали участь у тіньових операціях з мінімізації податків і відмивання грошей (так звані документи Pandora Papers). 

Варто відзначити, що 65,2% опитаних заявили, що знають про причетність президента України Володимира Зеленського до створення мережі з мінімум 10-и офшорних компаній, через які український держбюджет недоотримав значні податкові відрахування від діяльності "Кварталу 95" та інших компаній. 

Фото з відкритих джерел

При цьому 38,6% респондентів підкреслили, що знають про причетність до створення офшорних компаній осіб з найближчого оточення Зеленського, зокрема, глави СБУ Івана Баканова і першого помічника президента Сергія Шефіра.

Фото з відкритих джерел

Трохи менше половини опитаних - 40,7% заявили, що знають, що найближче оточення Зеленського, використовуючи офшорні компанії, купувало квартири в центрі Лондона. Зокрема, Сергій Шефір - дві квартири за 2,28 мільйона і 3,5 мільйона доларів відповідно, Андрій Яковлєв – квартиру за 2,3 мільйона доларів.

Фото з відкритих джерел

Також 62,1% респондентів відповіли ствердно на питання щодо того, чи можуть офшорні компанії, створені за участю Володимира Зеленського, бути причетними до виведення 41 мільйона доларів з "ПриватБанку".

Фото з відкритих джерел

Варто відзначити, що 63,7% опитаних підкреслили, що будуть уважно стежити за розвитком ситуації навколо офшорних компаній, до створення яких причетний президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення (Іван Баканов і Сергій Шефір).

Фото з відкритих джерел

Ще одна частина соціологічного дослідження стосувалася скандалу, який виник після того, як нардеп від "Слуги народу" Галина Третьякова, коментуючи смерть нардепа Антона Полякова написала: "Як на мене, то мінус один ворог. Тому - все добре". 

На думку 51,4% опитаних, фракція "Слуги народу" повинна зняти Третьякову з посади голови парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Фото з відкритих джерел

Останній розділ соцопитування стосувався скандалу навколо колишнього глави "Укрексімбанку" Євгена Мецгера і журналістів програми "Схеми". Відповідаючи на запитання: "На вашу думку, чи є поведінка Євгена Мецгера наслідком вседозволеності через родинні зв'язки з президентом України", 65,7% респондентів висловили впевненість, що саме це вплинуло на таку поведінку банкіра.

Фото з відкритих джерел

Опитування проведено ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 15 по 20 жовтня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC (США). Всього опитано 3,006 респондентів методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Аудиторія - населення віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей, і Криму. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,8%.