Новини » Політика Читать эту новость на русском

Вибори у Німеччині: Грищенко розповів, від чого залежатимуть зміни у політиці ключової країни Європи

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів, як обрання нового канцлера у передовій країні Європи вплине на ситуацію в Україні та, що може спровокувати кардинальну зміну політичного вектора в Німеччині. Про це йшлося під час ефіру телеканалу "Перший Незалежний". 

"Є запит на певні зміни, перш за все, у внутрішній політиці і певною мірою за певних умов можуть бути достатньо серйозні зміни того, як буде проводитися зовнішня політика. Хоча багато в чому це буде залежати від того, хто буде формувати коаліцію і, хто, в кінцевому рахунку, стане канцлером", - прокоментував експерт.

За його словами, Україну чекатимуть позитивні зміни, якщо "зелені" увійдуть до складу європейської коаліції і зможуть активно відстоювати інтереси країни та позиції, з якими прийшли до влади. 

"Знову ж таки, все залежить від особистої позиції нового канцлера і від того, наскільки буде активною партія "зелених", якщо вона увійде до такої коаліції", - зазначив Костянтин Грищенко. 

На думку ексміністра, існує 2 можливих варіанти перебігу подій:

"Або знову відновлення великої коаліції, від якої німці вже давно втомилися. Тоді я не бачу взагалі жодних змін у зовнішній політиці, в тому числі щодо України. Або це буде тільки коаліція з трьома учасниками, де "зелені" відіграватимуть значну роль", - наголосив він, додаючи, що це дасть можливість впливати на певні аспекти зовнішньої політики в тому числі на питання, що стосуються, зокрема, України і "Північного потоку".

Грищенко переконаний, що "Північний потік" вже нікому не вдасться зупинити, проте є шанс створити певні запобіжники відносно РФ. 

"Створити запобіжники, щоб Росія не використовувала його як зброю на ринку для підвищення цін на газ до захмарного рівня. Над цим вони точно будуть працювати", - резюмує ексміністр закордонних справ.

Новини за темою: Німеччина без Меркель: Попередні результати виборів до Бундестагу та їхня значимість для України

Нагадаємо, на виборах до Бундестагу перемогла Соціал-демократична партія Німеччини, яка набрала 25,7% голосів.