ВРУ ухвалила закон щодо збільшення фінансування судів до 742-х мільйонів гривень

з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт 5304 у другому читанні підтримав 301 народний депутат

Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення фінансування судів до 742-х мільйонів гривень. Про це повідомляє 112ua.tv.

Зазначається, що відповідний законопроєкт 5304 у другому читанні підтримав 301 народний депутат.

Спочатку документ передбачав виділення судам на виплату заробітної плати працівникам апаратів загальних судів першої та апеляційної інстанцій 600 мільйонів гривень. Проте ВАКС вирішив передати ще 135 млн грн, раніше призначених для реконструкції будівель Антикорупційного суду. Також кошти було взято у Вищого суду з питань інтелектуальної власності, що досі не здійснює правосуддя.

Він вносить зміни до додатків №3 та №7 закону про держбюджет-2021. Зокрема, видатки за статтею "Здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ правосуддя" збільшуються до 742 мільйони гривень.

Натомість на цю ж суму скорочується фінансування програми "Підготовка та участь національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх" до 1 мільярда 760 мільйонів.

Наголошується, що після перегляду бюджетних призначень цьогорічні асигнування на державну судову адміністрацію зростуть до 16 мільярдів 253 мільйонів гривень.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, додаткові кошти спрямують насамперед на врегулювання питань оплати праці працівників апаратів місцевих і апеляційних судів на рівні обов’язкових виплат.

Так, на 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя складає лише 38,4% від потреби.

Підкреслюється, що визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати працівникам апаратів місцевих та апеляційних судів, навіть в межах законодавчо встановлених обов’язкових мінімальних виплат, а також не вистачає коштів на поточні видатки (поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо.

Новини за темою: ВР ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу щодо податкової амністії

Нагадаємо, раніше народні депутати вирішили оновити правила банкрутства. Законопроєкт, яким планується внести зміни до Кодексу з процедур банкрутства, ухвалили за основу. Серед змін – полегшення процесу визнання банкрутами фізичних і юридичних осіб. Автори документу прогнозують, що такий крок має відкрити Україні шлях до входження у топ-20 країн за умовами ведення бізнесу.