ВРУ скасувала режим вільної економічної зони "Крим", що діяв з 2014 року

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Тепер порядок в’їзду українців, іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї встановлює уряд

Верховна Рада скасувала режим вільної економічної зони "Крим". Народні депутати ухвалили за основу та в цілому відповідний законопроєкт №5502-д. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції засідання ВР.

Згідно з документом, закон "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" визнали таким, що втратив чинності.

Він також унормовує порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію (ТОТ) та виїзду з неї.

Зазначається, що громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на ТОТ і виїзд з неї лише через контрольні пункти в’їзду-виїзду, в яких здійснюється тимчасовий прикордонний контроль за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 ЗУ "Про громадянство України" або статтею 2 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України".

При цьому іноземці та особи без громадянства в’їжджають та виїжджають з ТОТ лише через КПВВ, у яких здійснюється тимчасовий прикордонний контроль, за умови пред’явлення паспортного документа іноземця (документу, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства) та спеціального дозволу з урахуванням положень ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Крім цього, порядок в’їзду українців, іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї встановлює уряд.

Закон закріплює право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на ТОТ, та забезпечує реалізацію права на спадкування для таких осіб.

"Норми міжнародних угод, укладених між компетентними органами України та інших країн, про в’їзд, виїзд і пересування фізичних осіб територією договірних сторін, не поширюються на тимчасово окуповану територію України", - йдеться у документі.

Також парламентарії схвалили законопроєкт №5501-д, який вносить необхідні зміни до Податкового кодексу в рамках скасування цієї вільної економічної зони.

Зокрема, нардепи прийняли проєкт закону №5503-д, яким передбачені відповідні зміни до Митного кодексу.

Новини за темою: Рада надала статус корінного населення України кримським татарам

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що запровадження вільної економічної зони на Донбасі сприятиме залученню інвестицій у регіон і завершенню збройного конфлікту.