ВРУ ухвалила банківський закон, необхідний для співпраці з МВФ

ZIK.UA

Документ підтримали 279 нардепів

На засіданні 30 червня Верховна Рада прийняла законопроєкт № 4367 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи". Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту.

Як зазначається, основна мета закону - вдосконалення корпоративного управління в банках, зокрема посилення відповідальності ради та правління банку, системи внутрішнього контролю та управління ризиками.

Так документ передбачає розширення складу правління Нацбанку з 6 до 7 осіб. Новий член правління відповідатиме за небанківські фінустанови.

Новини за темою: При негативному сценарії з МВФ Україна проведе оптимізацію видатків, - Мінфін

Також законопроєкт пропонує впровадити нову структуру капіталу (включно з буферами капіталу). Це посилить здатність банку поглинати збитки, а також додаткові вимоги до членів ради і правління банку, зокрема до їхньої колективної придатності.

Національному банку буде надано право встановлювати банкам індивідуальний розмір економічних нормативів у залежності від ризикованості діяльності та право вимагати зміни персонального складу ради або правління банку, якщо поточний склад цих органів не здатний забезпечувати ефективне управління і контроль за діяльністю фінустанови.

Окрім цього, закон уточнює окремі норми банківського законодавства, зокрема щодо консолідованого нагляду за банківськими групами, ліцензування банків, погодження набуття істотної участі в банках і вимог до їх структур власності.

Новини за темою: Верховна Рада остаточно схвалила закон про зростання пенсії для чорнобильців

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада України ухвалила закон і повернула покарання у вигляді позбавлення волі за неподання декларації, підтримавши пропозиції президента Володимира Зеленського.