ВР ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу щодо податкової амністії

Верховна Рада України Фото з відкритих джерел

Він передбачає проведення одноразового добровільного декларування активів фізосіб з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022 року

Верховна Рада ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб із пакета президентських законопроєктів про податкову амністію. Про це повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що законопроєкт №5153 у другому читанні підтримали 243 народних депутати за необхідних 226 голосів.

Наголошується, що закон передбачає проведення одноразового добровільного декларування активів фізосіб з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022 року.

Водночас декларантами не можуть бути особи, які в будь-який період із 1 січня 2010 року виконують або виконували в Україні публічні функції (у редакції до першого читання пропонувалося зазначити 2005 рік).

"Одна з цілей цієї амністії - повернення коштів, які резиденти вивели за кордон і які там залишаються у наших резидентів. Для цього впроваджуємо для коштів, які залишаються за кордоном, ставку 7% або 9%. Для коштів, які вони повернуть в Україну і задекларують, ставка 5%", - зазначив із парламентської трибуни голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Також депутати провалили голосування щодо поправки, яка передбачала оподаткування продажу другого та кожного наступного об'єкта нерухомості протягом року.

Відповідну поправку, яку рекомендував врахувати профільний комітет у законопроєкті до другого читання, поставив на підтвердження народний депутат Олександр Дубінський, і голосування не зібрало необхідної кількості голосів.

Новини за темою: Законослухняні громадяни можуть постраждати у разі прийняття закону про податкову амністію, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше ми писали, що Верховна Рада України днями ухвалила один закон із пакета законопроєктів щодо податкової амністії. Відповідно до документа в країні буде запроваджено добровільне декларування для фізичних осіб. Відсоткова ставка податку залежатиме від розміру активу.