Верховний суд заявив про тиск із боку РНБО через слова Данілова про "загрозу для України"

Секретар РНБО Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

Верховний суд заявив про тиск із боку Ради національної безпеки та оборони (РНБО) через слова її секретаря Олексія Данілова, який напередодні висловився, що українська судова влада може бути "загрозою для України". Про це йдеться у публікації Верховного суду, яку розміщено на його сторінці у Facebook.

"Верховний суд незмінно захищає верховенство права, демократію та права людини... Будь-який орган державної влади або посадова особа, які публічно та безпідставно критикують судову владу, свідомо підривають основи державності, порушують принцип розподілу державної влади та нівелюють щоденні зусилля тисяч суддів у відновленні порушених прав і свобод людини та громадянина", – наголошується у ній.
 
 
Як відомо, напередодні в інтерв'ю одному з українських видань секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що "судова корпорація зі своїми правилами та взаємовідносинами не менш небезпечна для України, ніж олігархи".
 
До слова, своїми рішеннями та заявами РНБО здійснює тиск не лише на суди, але й на неугодних для української влади політиків та засоби масової інформації. Так, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій, запроваджених РНБО, проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, а 20 лютого іншим своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.
 
Пізніше, 20 серпня, були введені санкції РНБО проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців Страна.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.ua" і "Шарий.net".
 
За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.