Верховний суд визнав протиправним указ Зеленского про скасування призначення Тупицького суддею КСУ

Олександр Тупицький РБК-Україна

Указ про скасування призначення Тупицького суддею КСУ Зеленський підписав наприкінці березня

Верховний суд визнав незаконним та протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України, передає ZN.UA з посиланням на джерела у Верховному суді.

Указ про скасування указу президента-втікача Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ Зеленський підписав 27 березня. В КСУ тоді заявили про те, що укази президента незаконні і виходять за рамки конституційних повноважень глави держави, пізніше Тупицький подав позов до Верховного суду. При цьому в кінці грудня минулого року президент Зеленський відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Також суд вирішив, що дії Зеленського щодо Тупицького є незаконними.

Новини за темою: Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

Нагадаємо, наприкінці березня президент Володимир Зеленський скасував указ експрезидента Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України.

До цього слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру Олександру Тупицькому. Зокрема, йому закидають завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань.