Верховна Рада визнала вибори до Держдуми РФ нелегітимними

Верховна Рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Відповідне рішення підтримали 322 народні депутати

Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови №6078 "Про Заяву Верховної Ради України щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року". Відповідне рішення підтримали 322 народні депутати, передає "Укрінформ".

Так, парламент визнає чергові вибори депутатів до Державної думи Російської Федерації 2021 року незаконними, а сформовану за їх результатами Держдуму РФ – нелегітимною. Окрім цього, Рада закликає парламенти іноземних держав та міжнародні парламентські організації надати належну оцінку фальсифікованим парламентським виборам в Росії, фактам незаконного голосування на території незаконно окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також участі у цих виборах громадян України з окремих території в Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, Рада зазначила, що включення громадян України до списків виборців на виборах депутатів Держдуми РФ є незаконним і безпідставним з точки зору Конституції України і міжнародного права, оскільки Крим та Севастополь є невід’ємною частиною України, а примус мешканців Криму та ОРДЛО до набуття громадянства РФ є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Водночас наголошується, що процес формування так званих списків виборців у Криму та в окремих районах Донбасу для голосування на виборах також має ознаки чергового порушення Росією положень міжнародного гуманітарного права.

Новини за темою: Україна вимагає розширити санкції проти РФ через вибори в Держдуму на Донбасі і в Криму

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що Європейський Союз не визнав вибори в Державну думу Росії та місцеві вибори в тимчасово окупованому Криму. Зокрема, Брюссель закликає Москву відмовитися від незаконної окупації півострова. ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.