Верховна Рада схвалила закон щодо деолігархізації

Верховна Рада України

Фото з відкритих джерел

Законопроєкт підтримали 279 парламентарів

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599. Про це йдеться на сайті парламенту.

Нардепи розглянули законопроєкт за скороченою процедурою, що викликало обурення в опозиції. Парламентарі опозиційних партій навіть блокували трибуну Ради.

Зазначимо, що документом передбачено створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом із чотирьох критеріїв: участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, контроль або володіння монополією, а також наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.

У документі прописано, що визначення олігархів – це прерогатива РНБО, яку очолює президент Володимир Зеленський.

Бізнесмени, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов'язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії та брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.

Законопроєкт №5599 був поданий в Раду президентом Володимиром Зеленським на початку червня. Рада схвалила законопроєкт "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" у першому читанні 1 липня.

Новини за темою: Закон про олігархів не потягне за собою конфіскацію у них майна, – Малюська

Раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що перебування законопроєкту про деолігархізацію на експертизі у Венеціанській комісії не є перешкодою для його розгляду в другому читанні в парламенті.