Верховна Рада розблокувала підписання законів про податкову амністію

Верховна Рада України ІХ скликання Офіс президента

Жодна з постанов не набрала мінімально необхідних 226 голосів

Верховна Рада України відхилила низку проєктів постанов про скасування рішень ВР щодо ухвалення законів про податкову амністію. Жодна з постанов не набрала мінімально необхідних 226 голосів, передає "Укрінформ".

Виходячи з цього, спікер парламенту Дмитро Разумков зможе підписати закони "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (№5153) та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (№5156). Після цього документи буде направлено на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

Автори проєктів постанов про скасування рішення ВР щодо ухвалення закону №5153 заявили, що розгляд цього законодавчого акту та його ухвалення, на їхню думку, відбулися із порушеннями вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради.

Водночас автори проєктів щодо скасування закону №5156 наголошують, що цей документ "суперечить статті 67 Конституції України, якою встановлено єдиний для усіх громадян обов’язок сплачувати податки та подавати щорічні декларації, статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом".

Новини за темою: Податкова амністія: Що насправді приховано за ініціативою влади

Нагадаємо, 15 червня Верховна Рада ухвалила закон із поправками до Податкового кодексу про добровільне декларування активів фізичних осіб із пакета президентських законопроєктів про податкову амністію. Він передбачає проведення одноразового добровільного декларування активів фізосіб з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022 року.