Венеціанська комісія пропонує внести зміни в проєкт закону про перехідний період

Венеціанська комісія

Фото з відкритих джерел

Венеціанська комісія пропонує привести у відповідність положення про відповідальність за кримінальні злочини і переглянути диференційоване ставлення до різних категорій злочинців

Венеціанська комісія пропонує внести низку змін до законопроєкту "Про засади державної політики перехідного періоду" на Донбасі і Криму. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на текст висновку.

У документі зазначається, що проєкт закону пропонує створити тільки загальну правову рамку для різних заходів перехідного періоду під час процесу реінтеграції територій.

"Документ загальний і розмитий — виконання закону буде залежати від імплементованих законів і актів. А скасування низки нормативно-правових актів, як це передбачено чинним проєктом закону, створило б в країні правовий вакуум", - наголосили в комісії.

Крім того, "венеціанка" вважає, що законопроєкт значною мірою заснований на принципах міжнародного права, але такі значення як "перехідний період" в ньому мають більш вузьке поняття, ніж в міжнародному праві.

"Україна не може змінити базові положення міжнародного права з питань збройних конфліктів. Такі положення повинні бути або прибрані з проєкту, або має бути чітко вказано, що вони відображають лише українське прочитання міжнародного права", - йдеться у висновку.

Своєю чергою, Венеціанська комісія пропонує привести у відповідність положення про відповідальність за кримінальні злочини під час окупації і переглянути диференційоване ставлення до різних категорій злочинців. Закон повинен стосуватися всіх злочинів під час окупації, а не тільки тих, які здійснені певними субʼєктами конфлікту.

Також пропонується звузити і уточнити положення про люстрацію відповідно до міжнародних стандартів.

Пропонується чітко сформулювати положення конвалідації документів і переглянути обмежувальний підхід у визнанні сертифікатів, ступенів і звань, виданих на окупованих територіях.

Крім цього, комісія рекомендує відобразити в законопроєкті особливий конституційний статус Автономної республіки Крим і Севастополя.

Новини за темою: Роззброєння і амністія не для всіх: Що передбачає закон про перехідний період в ОРДЛО і Криму

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявляв, що у законі "Про державну політику перехідного періоду" Російська Федерація буде чітко визначена, як країна-агресор.