Венеціанська комісія назвала деолігархізацію політичною зброєю проти опонентів

Венеціанська комісія

Венеціанська комісія

Фото з відкритих джерел

Запропонована українською владою модель не знайшла підтримки в Європі

Венеційська комісія - дорадчий орган Ради Європи - розкритикувала деолігархізацію влади як інструмент тиску на політичних опонентів. Про це повідомив Forbes.

Як зазначається, ідея "деолігархізації" на перший погляд, популярна в суспільстві, однак запропонована українською владою модель не знайшла підтримки в Європі.

"Це звучить добре, адже майже всі, хто не є корпоративним титаном в Україні, згодні з деолігархізацією своєї країни. Але надто легко володіти нею як політичною зброєю, тому європейці вважають її грубою", - йдеться в повідомленні.

Відомо, що 23 вересня Верховна рада України ухвалила законопроєкт про олігархів попри критику міжнародних експертів та не чекаючи висновків Венеційської комісії.

Крім цього, сама процедура голосування викликала критику західних експертів. Опозиційні фракції заявили про грубе порушення Конституції.

Так, під час голосування були одночасно прийняті різні тлумачення статті №5, яка визначає орган державної влади, якому надаються повноваження присвоювати статус олігарха. Одна редакція передбачала передачу цих повноважень НАЗК, інша - АМКУ, третя - РНБО.

А 11 жовтня нардеп Железняк повідомив про спробу фальсифікації проголосованого тексту закону на рівні комітету з нацбезпеки та оборони. Зокрема комітет намагався викреслити з закону згадки про НАЗК і АМКУ.

Новини за темою: Forbes: Атаки Зеленського на Медведчука і санкції в рамках "деолігархізації" не сприймає ні Венеціанська комісія, ні європейські політики

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599. Документ підтримали 279 парламентарів.