Вальський: Зеленський шантажує ЄС і НАТО кількістю загиблих на Донбасі

Зеленський бреше і погрожує!

Так починає свій блог Ігор Вальський щодо двох інтерв'ю, одночасно розміщених у французькому журналі Politique internationale. Перше – заступника керівника Адміністрації президента Росії Дмитра Козака, друге – президента України Володимира Зеленського. Вальський звертає увагу на те, що Зеленський у своєму інтерв'ю шантажує ЄС і НАТО кількістю загиблих на Донбасі та розглядає їх як пропуск до Європи.

"Наша країна зазнала великих втрат людських життів: вже понад 14 000 загинули у війні на Донбасі. Ці жертви повинні б принести нам особливе ставлення з боку НАТО, а також ЄС, в який ми хочемо вступити. Ми не маємо наміру вічно сидіти в залі очікування. Настав час цим двом організаціям перейти на наступну передачу і запросити нас приєднатися до них. Мало того, що Україна цього заслуговує – цього хоче переважна більшість українців", – говорив Зеленський.

Доводити, що тисячі загиблих українців – пропуск до ЄС і НАТО – особливо цинічно з боку президента Зеленського, кажуть в експертному середовищі.

"Пан Зеленський на сьогодні розглядає "нормандський формат" і нібито майбутній вступ України в НАТО і в ЄС, мотивуючи тим, що хоча б на нас подивилися, скільки жертв ми на сьогодні маємо, а це близько 14 тисяч, то могли б вже нас із цього приводу в НАТО прийняти. Розумієте, таке хайпування, така позиція глави держави говорить лише про його низинні думки. Він не розуміє, що він, по-перше, знущається з пам'яті полеглих, по-друге, НАТО не за таким принципом запрошує до себе", – зазначає військовий і політичний експерт Юрій Дудкін.

Зеленський має виконати головну обіцянку перед народом і принести мир в Україну, переконана більшість українців. Першим кроком могли б стати переговори гаранта з представниками ОРДЛО.

"Потрібно сідати за стіл переговорів з усіма", "Він у цьому напрямку нічого не робить", "Він президент, він відповідає за наше життя і наше майбутнє, він повинен це робити", "Я хочу, щоб він зустрівся з Путіним, щоб вони разом вирішили це питання", "Ну треба це робити, треба домовлятися, треба, вже втомилися", "Ми повинні з Росією бути разом, тому що не буде в іншому випадку миру, не буде спокою, і буде нам погано", "Гинуть хлопці наші, ось тому треба щось робити", – вважають українці.

"Я тільки хочу, щоб був мир на землі, і щоб люди жили спокійно і добре, і не плакали. Зеленський обіцяв, що будуть люди сміятися. А ми досі плачемо", "Медведчук – у нього нормально виходило, але чомусь його відсторонили", – зазначають інші.

"За що загинули наші хлопці? За що? За великі тарифи? За те, що ціни ростуть, що бідні ходять по смітниках? За те що діти страждають? У мене прямо зараз руки трясуться і ноги", "Будь-який політичний діяч повинен йти на будь-які розмови", "Від розмови, всього лише розмови двох людей залежать тисячі життів", – підкреслюють інші.

Тим часом Дмитро Козак дає зрозуміти, що Росія не проти, щоб до "нормандського формату" приєдналися США. На цьому неодноразово наполягала українська влада. Ще російська сторона хоче більшої відкритості для ЗМІ в переговорах по Донбасу. Водночас Козак зазначив: політика Зеленського стає гіршою, ніж була за його попередника.

"Як зазначають мої колеги, які брали участь у переговорному процесі того періоду, сьогодні позиція Зеленського нічим не відрізняється від позиції України за часів Порошенка. За деякими аспектами "нові" підходи стали навіть гіршими. Команда Порошенка, у всякому разі, не була настільки суперечливою, тоді ж як команда Зеленського "стріляє собі в ногу", примудряючись регулярно заявляти й про прихильність до Мінських угод, і про те, що "Мінські угоди є зашморг на шиї України та перешкоджають врегулюванню конфлікту". Більш того, український президент заявляв, що "угоди необхідні не для врегулювання конфлікту, а тільки для збереження санкцій проти Росії", – зазначає Дмитро Козак.

Про те, що політика Зеленського нічим не відрізняється від його попередника, говорять і люди.

"Я взагалі проти особистості Зеленського в нашій країні", "Ні в чому (не відрізняються, – ред.), вони однакові", "Порошенко для мене президент був не добрий зовсім. А Зеленський... Я теж не розумію його, як можна продавати нашу землю українську, це як маму продає", "Порошенко для себе працював, а Зеленський – він тільки приступив – він не працює", "Нічим не відрізняється, абсолютно нічим, кожен займається своєю справою", – переконані українці.

Вальський при цьому звертає увагу на необізнаність Зеленського. Мовляв, у своєму інтерв'ю він заявив: "Україну часто розглядають як Республіку другого сорту, яку інші радянські республіки використовували як сільськогосподарські угіддя, сховище ресурсів". Це – брехня, адже ідея референдуму про незалежність виникла якраз через те, що Україна була дуже розвиненою країною.

"Таким чином, Зеленський скотився в повну брехню. Не вперше. А вишенькою на торті можна залишити таку цитату: "Великою людиною був Лі Куан Ю, який побудував країну з нічого, але диктаторськими методами". Український міні-Наполеон, який прийшов на гаслах транспарентності та демократії, вже відкрито, не соромлячись, переходить на бік диктатури", – підкреслив Вальський.

Втім, побудувати сильну та успішну державу можна тільки демократичними методами, каже більшість українців.

"Просто нас опустили настільки низько, що не знаю, як можна виживати в цьому світі", "Світ довів, що тільки демократія це рецепт для того, щоб країни розвивалися", "Брехні дуже багато, дуже багато брехні", "Шоумен, який ніколи не був у політиці – віддати йому таку країну", "Уже країну довели до ручки", "Я вважаю, нам потрібен інший президент", – висловили свою думку громадяни.

Найбільш дивним в заочних переговорах України та Росії, на думку експертів, є нерівність посадових осіб. Опонентом Дмитра Козака міг би бути Андрій Єрмак. Втім, він ймовірно став токсичним для Заходу, і його думка – не має значення.

"Єрмак вже перейшов лінію токсичності не тільки для Заходу. Єрмак підставлятиме Зеленського на всіх міжнародних фронтах. Як глава ОПУ він повинен навпаки захищати президента України, брати на себе удар, а він підставляє президента Зеленського, знижуючи його статус в переговорному процесі", – вважає політичний консультант, співробітник посольства України в США (2015-2016) Андрій Теліженко.