Вадим Рабінович: Владі треба зрозуміти, що висмоктування крові зі свого народу – це не патріотизм

Вадим Рабінович. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Влада нічого не зробила для підвищення довіри власних громадян до процесу вакцинації. Як результат: все, що б влада не говорила, піддається сумніву.

Таку думку висловив народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович, коментуючи в програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" ситуацію, яка склалася навколо вакцинації у зв'язку з епідемією COVID-19.

"Трохи новітньої історії: спочатку ми "робили власну вакцину" і "перемагали коронавірус", потім взяли виділені Верховною Радою "ковідні" гроші і "закатали мільярди в асфальт". У нас було пів року сезонного перепочинку, які влада могла використовувати для обладнання госпіталів, забезпечення киснем і всім необхідним лікарень і хворих. Але влада продовжувала робити дороги, примовляючи при цьому: швидкі допомоги будуть швидко їздити до хворих... було таке собі свято божевілля!.." – обурився політик.

Співголова партії ОПЗЖ нагадав, що як народний депутат подав десятки запитів із вимогою пояснити, на які цілі витрачаються "ковідні" кошти.

"Я написав понад десять депутатських запитів із вимогою пояснити мені – народному депутату України, – куди йдуть гроші. Я ні в якому разі не хочу нагнітати, але сьогодні в країні катастрофа! Зараз влада вимагає від населення швидкої вакцинації. Але тут хочеться запитати: А що ви зробили для того, щоб вам вірили? Спочатку привезли незрозумілу вакцину, яку собакам і кішкам не колють. Потім Степанов (Максим Степанов – ексміністр охорони здоров'я, – ред.) заплатив мільярд за якусь вакцину, яку ніхто не бачив (і кримінальну справу досі не порушено). Потім привезли Pfizer, який зберігається при температурі -80 градусів, але в Україні її й зберігати ніде! Так, посольство США передало один холодильник для зберігання вакцин, але він напевно "пішов" для чиновників і Офісу президента, і все!" – обурився Вадим Рабінович.

Народний депутат підкреслив, що нікого не агітує ні за, ні проти.

"Може, вакцинуватися і треба. Але я знаю одне: влада нічого не зробила для того, щоб підвищити довіру власних громадян до процесу вакцинації. Все, що б влада не говорила, вже піддається сумніву, а мова, нагадую, йде про життя людей! Марафони в Києві проводять, додаткові поїзди до Одеси пускають і кажуть, що, мовляв, активно борються з ковідом. Масовими скупченнями людей? Це так називається ваша боротьба?!" – поцікавився політик.

"Але і це не все, – продовжив Вадим Рабінович, – в Україні на профілактику зупинилися два заводи з виробництва медичного кисню. Чомусь 2-3 місяці тому, в сезон спаду заражености, вони зупинитися не могли, а тепер – можна! Тупість!.."

Велике питання викликає також пропозиція влади українцям робити чи не щодня тести на COVID-19.

"А ви знаєте, що один тест коштує 500 гривень?.. Мій родич, живучи в Німеччині, сидить через карантин вдома й отримує 5000 євро. Це держава підготувала "подушку" для своїх людей, а у нас все закривають і нічого не дають натомість! Ще й дивуються, що COVID-сертифікати підробляють..." – обурився співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" і закликав владу припинити проводити нескінченні експерименти над країною і народом.

"Сьогодні необхідно припинити експерименти над країною, над народом. Треба відновити систему охорони здоров'я, яку зруйнувала Супрун і її сподвижники, вибачитися перед тими, кого вигнали з медицини, викинути на вулицю тих, хто все розікрав, ще і зажадав для себе звання "Героя". Нарешті нам треба зрозуміти, що патріотизм – це не висмоктування крові зі свого народу, не викладання тризубів із сала, а це дії, які допомагають народу відчувати себе захищеним, а країні – жити та розвиватися!" – резюмував Вадим Рабінович.