Вадим Рабінович: ОПЗЖ надихнулася прикладом Угорщини і бере курс на перехід від опозиції до влади

Фото з відкритих джерел

22 липня в Києві відбулася зустріч представників політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сіярто, який перебуває в Україні з робочим візитом.

Сторони обговорили досить широке коло питань – і економічне, і питання співпраці. Говорили й про політичну ситуацію всередині України, зокрема, про переслідування владою опозиційної партії та її лідерів.

"Коло питань, яке ми обговорили з колегами, досить широке і цікаве. В першу чергу ми підкреслили важливість зв'язку між Україною та Угорщиною, ми підняли питання ставлення до національних меншин і закону "про мову", який, і на нашу думку, і, на думку угорської сторони, є свідченням утиску прав людини", – так прокоментував зустріч з Петером Сіярто народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович.

Розповіли представники партії ОПЗЖ міністру закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини й про те, яка ситуація в Україні зі свободою слова і яку кампанію влада розгорнула проти опозиційної партії та її лідерів. А саме – незаконне закриття трьох українських опозиційних телеканалів, а також незаконне перебування під домашнім арештом народного депутата України, голови політради політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука.

"Я вражений цією зустріччю. Величезна повага Петеру Сіярто! Останнім часом я не зустрічав політика, який би так адекватно розцінював ситуацію і чесно говорив про те, що відбувається навколо. Мені сподобалася прив'язка до національних цінностей, хоча сьогодні багато хто терміново намагаються стати "блакитними", щоб просунутися по службі... Я отримав задоволення як людина і політик", – підкреслив Вадим Рабінович.

Розповів співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" і про те, як почалася сама зустріч.

"На початку зустрічі ми сказали: "Ми – представники опозиції...". На що Петер Сіярто відповів: "Ну, нічого! Ми 8 років були в опозиції..." Це було приємно чути, бо людина з оптимізмом дивиться на майбутнє нашої партії. Тому ми – партія ОПЗЖ – бере курс на "угоризацію" всієї країни, бере курс на перехід опозиції у владу. Повірте, пройде трохи часу, і ви будете розмовляти з нами, як з представниками влади", – упевнений Вадим Рабінович.

А поки, вважає політик, Україна не представляє для світу великого інтересу.

"Нас не бачать. Ми для світу – як Конго! Сьогодні кожен політик думає тільки про свої національні інтереси. Повірте, Меркель не дзвонить щоранку Макрону і не обговорює з ним долю України... Європа, США, Китай думають про те, як зробити так, щоб вигідно було їм, а не нам. Тому нам самим потрібно думати про себе!" – підкреслив Вадим Рабінович.

З іншого ж боку, продовжив він, в Європі, звичайно ж, знають, що відбувається в Україні, але європейські політики в рамках політкоректності стримують себе від різких висловлювань.

"Хоча ми все частіше чуємо нотки невдоволення... і йдеться не стільки про оцінку дій влади, скільки про оцінку законності її дій. Якщо влада порушує Конституцію, якщо канал можна закрити "за листом" слідчого з СБУ, то ми, очевидно, перебуваємо в стадії розвиненого фашизму. Це факт, про який ми – партія ОПЗЖ – і говоримо нашим європейським колегам. Європа – це дотримання європейських законів, а не так як у нас помістили Медведчука під домашній арешт, не навівши жодних доказів його провини. В Європі не можна закрити канали тільки тому, що слідчий щось там вирішив! У Європі не можна викидати на вулицю тисячу журналістів тільки тому, що комусь не подобається, як висвітлюються події в країні! Я і мої колеги по партії говоримо про це з кожним з європейських партнерів! А українській владі хочу сказати: нас ніхто не залякає і рот ніхто нам не заткне!" – застеріг співголова партії ОПЗЖ.

"В цілому я дуже вражений. Петер Сіярто – сильний політик, людина традиційних цінностей. Члени партії ОПЗЖ отримали запрошення відвідати Угорщину. І ми цьому дуже раді – працюємо далі..." – резюмував Вадим Рабінович.