В Україні з'явиться Офіс контролю викидів в атмосферу, - Гончарук

Таким чином держава контролюватиме рівень забруднення повітря та викидів в атмосферу

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук kmu.gov.ua

Під час засідання Кабінету міністрів було прийнято рішення про створення у Кривому Розі Офісу контролю викидів у повітря. Про це повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук у своєму Telegram-каналі.

Згідно з повідомленням, створення такого офісу — це лише перший крок на шляху до реформи екологічного контролю. Спеціалісти та співробітники лабораторії офісу будуть супроводжувати та скеровувати перевірки найбільших підприємств, що здійснюють викиди в атмосферу.

Як зазначається, Офіс контролю викидів у повітря збиратиме інформацію та здійснюватиме екологічний контроль у найбільш складних промислових регіонах України.

Також Гончарук зауважив, що задля максимальної ефективності офіс працюватиме безпосередньо в Кривому Розі — у місті, де це питання є найбільш гострим.

Слід зауважити, що 2018 року Україна посіла 109 місце серед 180 країн світу за показниками захисту довкілля стосовно впливу на здоров'я населення та захисту екосистем, а за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров'я, у 2016 році забруднення атмосферного повітря призвело в Україні до понад 58 тис. смертей (близько 10% всіх смертей за рік).

Нагадаємо, також на засіданні Кабмін посилив відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, зокрема, значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, швидкої або аварійних служб - він становитиме від 3400 до 10200 гривень.