В Україні планують змінити правила адміністративного арешту

З відкритих джерел

Документ підтримали 229 нардепів

На засіданні 3 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №3047а "Про правила відбування адміністративного арешту". Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту

Як зазначається, документ передбачає, що особа не пізніше наступної доби з дня набрання законної сили постановою судді (суду) про застосування адмінарешту зобов'язана самостійно прибути до відокремленого структурного підрозділу територіального органу поліції за зареєстрованим місцем її проживання/перебування. Якщо особа не з'явиться, то до неї можуть застосовувати привід.

Також перед поміщенням особи до ізолятора тимчасового тримання (ІТТ) обов'язково проводять медогляд. Якщо в особи виявляють протипоказання щодо поміщення до ІТТ, тоді керівництво підрозділу територіального органу поліції звертається до суду з клопотанням про відстрочку адмінарешту на строк до одного місяця. Окрім цього, проводиться й особистий огляд особи.

Новини за темою: Рада проголосувала за надання гарантій держзахисту військовим Сил спеціальних операцій

"В осіб, які поміщаються до ізолятора тимчасового тримання, тимчасово вилучаються цінні речі, документи, кошти, а також предмети, не дозволені для зберігання в приміщеннях для відбування адміністративного арешту", - сказано у законопроєкті.

Передбачається, що Міністерство внутрішніх справ встановлює перелік заборонених для зберігання предметів, порядок їх вилучення, зберігання та повернення. 

Законопроєкт регулює, що заарештовані особи розміщуються у загальних приміщеннях або приміщеннях для одиночного утримання ІТТ. Чоловіків та жінок тримають окремо.

Новини за темою: Українцям перерахують тарифи на опалення і введуть нові абонплати: Що ухвалила Верховна Рада

Окрім цього, не допускається розміщення заарештованих осіб разом з особами, затриманими відповідно до Кримінального процесуального кодексу або за вчинення адмінправопорушення чи згідно зі статтею 151 ЗУ "Про боротьбу з тероризмом", та особами, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, або засудженими до позбавлення волі.

У документі прописане утримання заарештованих, які курять, окремо від тих, що не курять, за наявності вільних приміщень.

Новини за темою: Рада хоче дозволити чиновникам старшим за 65 років не виходити на пенсію

Нагадаємо, раніше парламент у другому читанні прийняв законопроєкт №3668 "Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності", який передбачає зміну умов надання реабілітаційної допомоги.