В основі лежить піар: Експерт провів аналогію між законами про люстрацію і олігархів

Юрій Атаманюк https://antikor.com.ua

За його словами, в основі цих документів не стоїть очищення від недобросовісних чиновників, поліпшення роботи держапарату, більш прозора й антикорупційна діяльність державної машини в інтересах людей

Закон про олігархів, як і закон про люстрацію, є піаром влади. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

"Я чітко бачу аналогію із законом про люстрацію. Ось провели закон про люстрацію, змінилося щось на краще? Крім конкретних життєвих людських трагедій людей, які чесно працювали протягом 15-20 років, кожен на своєму місці робили кар'єру, до яких немає претензій правоохоронних органів і, які потрапили під цей закон, який в багатьох своїх перехідних положеннях гірше, ніж якби вони потрапили під кримінальне переслідування. Тому я проводжу аналогію між цими законами, що в основі не стояло очищення від недобросовісних чиновників, що в основі не стояло поліпшення роботи держапарату, не більш прозора й антикорупційна діяльність державної машини в інтересах людей, а в основі стояв піар", – зазначив він.

При цьому експерт додав, що закон про олігархів ухвалювався не за європейськими стандартами.

"Ми знаємо, що цей закон антиолігархічний, як його називають, відправили до Венеціанської комісії. Тобто, якщо йти по-нормальному, законно, красиво, то потрібно було б дочекатися, чи відповідає це нормам європейського права. Адже ми ж, перш за все, йдемо і прагнемо за європейськими стандартами, і будь-яке прийняття будь-якого законодавчого документа, який не відповідає європейським стандартам, насправді розгортає нас в іншу сторону і суперечить гаслам влади з діями влади", – сказав він.

Новини за темою: Закон про олігархів не потягне за собою конфіскацію у них майна, - Малюська

Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599. Законопроєкт підтримали 279 парламентарів.