В ОРЛО відреагували на перегляд Києвом постанови про вибори на Донбасі, - ЗМІ

Родіон Мірошник
Фото з відкритих джерел

Домовленість, досягнута в ході переговорів радників "нормандської четвірки" з українського врегулювання в Берліні про перегляд парламентом України постанови Про місцеві вибори, дозволить конструктивно продовжити переговори в контактній групі по Донбасу, які зараз заблоковані, заявив представник самопроголошеної Луганської народної республіки в політичній підгрупі на переговорах Родіон Мірошник. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Переговори радників "нормандської четвірки" в Берліні пройшли в п'ятницю. Заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак повідомив, що проривів за підсумками зустрічі політичних радників "нормандської четвірки" в Берліні немає. Відбувся обмін думками з питань врегулювання на Донбасі, але не по всіх з них були досягнуті узгоджені рішення.

"Радники лідерів в Берліні домовилися, що Рада приведе свою постанову про вибори у відповідність з Мінськими угодами... такий крок дозволив би продовжити конструктивну роботу в контактній групі, яка зараз заблокована саме через прийняття Україною Постанови Верховної Ради, безпосередньо суперечить Мінським угодам", - написав Мірошник в Telegram - каналі.

Він уточнив, що відразу за підсумками зустрічі в Берліні Козак заявив про те, що досягнута домовленість про перегляд Верховною Радою постанови про вибори. За словами Мірошника, саме воно стало "головним каменем спотикання" в роботі контактної групи по Донбасу.

"Втім, у заяві офісу українського президента за підсумками зустрічі про це нічого не сказано. Отже, вже найближчим часом чекаємо пояснень умовного Рєзнікова (віце-прем'єр України, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков - ред.) про те, що тема, звичайно ж, обговорювалася, але абсолютно в іншому ключі, і що самий суверенний законодавчий орган України буде вести політику і діяльність, вільну від всяких домовленостей і зобов'язань", - доповнив представник ОРЛО.

Рада призначила на 25 жовтня чергові місцеві вибори, при цьому вони не відбудуться на непідконтрольній Києву території Донецької та Луганської областей. Згідно з прийнятою постановою, вибори на цих територіях зможуть пройти, зокрема, після виведення всіх "збройних формувань" і передачі контролю над україно-російським кордоном. У липні повпред РФ в контактній групі по Донбасу Борис Гризлов заявляв, що постанова Верховної Ради про проведення місцевих виборів суперечить Мінським угодам. Представник Києва в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Кравчук заявив, що попросив Раду переглянути рішення.