В Офісі президента виправили офіційну заяву стосовно слів Байдена про НАТО

Фото з відкритих джерел

Спочатку Білий дім та ОП оприлюднили суперечливі заяви

Офіс президента України видалив із повідомлення про розмову Володимира Зеленського та Джозефа Байдена слова про те, що президент США підтримав євроатлантичну інтеграцію України та надання їй Плану дій щодо членства в НАТО, передає "Axios".

Спочатку Білий дім та Офіс президента України видали суперечливі офіційні повідомлення про телефонний дзвінок, що відбувся в понеділок 7 червня між Байденом та Зеленським.

Зокрема, спочатку в ОП повідомляли наступне: "Президент США наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі. Він запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня".

Втім, згодом Білий дім заперечив, що Байден висловив підтримку надання ПДЧ в Північноатлантичному альянсі. 

"Українці неправильно охарактеризували заяву та виправили допис", – заявив представник американської Ради національної безпеки редакції "Axios".

Тепер в українській заяві оприлюднено такий текст: "Джо Байден запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Володимир Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі".

Новини за темою: Зеленський розповів, коли поїде у Вашингтон на зустріч з Байденом

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден провів телефонну розмову з українським колегою Володимиром Зеленським.