В ОБСЄ заявили про погіршення ситуації з безпекою на сході України

Хайді Грау Фото з відкритих джерел

Дії НЗФ не дають змоги СММ ОБСЄ ефективно виконувати свій мандат

Спеціальний представник ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Гайді Ґрау наголосила на погіршенні ситуації з безпекою на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба СММ ОБСЄ.

За її словами, дії незаконних збройних формувань не дають змоги спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ ефективно виконувати свій мандат.

"Протягом останніх тижнів СММ ОБСЄ спостерігала погіршення безпекової ситуації на ділянках розведення сил і засобів. Місія продовжує фіксувати використання важких озброєнь, розміщених з порушенням лінії відводу", - сказала Ґрау.

Також досі існують систематичні обмеження та перешкоджання вільному пересуванню СММ ОБСЄ, а також атаки на її безпілотні літальні апарати.

Представник ОБСЄ додала, що конкретні заходи, які могли б покращити ситуацію безпеки, узгодити не вдалося. Спроба просунутися в обговоренні питання розмінування також не увінчалася успіхом.

Вона також підкреслила, що в роботі політичної групи вже досить давно не вдається знайти конструктивного підходу і виконати доручення ТКГ із розробки плану дій щодо виконання Мінських угод.

Новини за темою: Байден висунув фахівця по Україні на посаду постпреда при ОБСЄ

Раніше повідомлялося, що у Міністерстві закордонних справ України вважають, що через неконструктивну позицію Росії мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжили на скорочений період - лише до 31 липня.