В ОБСЄ назвали умови для імплементації Мінських угод

Радіо Свобода

Представниця голови ОБСЄ розповіла, що учасники засідань ТКГ запевняють про відданість домовленостям

Для імплементації Мінських домовленостей знадобляться додаткові зусилля і політична воля сторін. Про це повідомила спецпредставниця діючого голови ОБСЄ Хайді Грау після зустрічей ТКГ і її робочих груп у форматі відеоконференцій, передає пресслужба організації.

Зазначається, що 12 лютого виповнилося шість років із моменту підписання "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", який разом із "Мінським протоколом" і "Мінським меморандумом" є основою для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. "Учасники засідань ТКГ запевняють про відданість Мінським домовленостям. Проте для їх імплементації ще знадобляться додаткові зусилля і політична воля сторін", – сказала Грау.

Водночас вона додала, що заходи з посилення режиму припинення вогню сприяли значному зменшенню вогневої активності, але наразі спостерігається зростання кількості його порушень. "Я закликаю учасників робочої групи проявити політичну волю до компромісів і взаємних поступок з метою зближення позицій", – висловилася представниця ОБСЄ. 

Також Грау висловила сподівання на розв'язання питань з одночасного відкриття двох КПВВ на лінії розмежування в найкоротші строки.

Новини за темою: ОБСЄ назвала чотири гарячі точки на Донбасі

Нагадаємо, нещодавно голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що будь-які консультації в ТКГ будуть продовжені українською стороною лише в разі, якщо вони матимуть дієвий практичний сенс. За його словами, російська сторона декілька разів намагалася перевести обговорення від практичних кроків щодо виконання нормандських та Мінських домовленостей.