Уряд затвердив план заходів щодо деолігархізації

Кабмін
Фото: Vasyl Mokan / Facebook

Він із часом буде ще доповнюватися

Кабінет міністрів України затвердив "План заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами)". Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

"Уряд щойно на своєму засіданні затвердив згаданий вище План заходів (повна назва – "План заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами)"). Ми неодноразово наголошували, що припинити зловживання олігархами своєю владою можна лише комплексними заходами", – йдеться в повідомленні.

При цьому міністр наголосив, що "закон про олігархів" – це лише частина (вкрай важлива) величезного обсягу роботи, яку ще слід виконати".

"У Плані заходів – картинка майбутнього повніша. Там і регулювання лобізму, і посилення спроможності АМКУ, і антикор із судами, і справедливі тарифи, і медіарегулювання, і критична інфраструктура, і енергетична безпека", – уточнив він.

Також за словами Малюськи, план заходів буде ще доповнюватися, "але загальне уявлення можна отримати вже одразу після публікації розпорядження КМУ".

Новини за темою: Кабмін змінив правила адаптивного карантину в Україні: Що відомо

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський підписав закон про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом олігархів ("антиолігархічний" закон).

Так, документом встановлюються критерії для визначення олігархів.