Українському журналісту Єсипенку у Криму продовжили термін арешту на пів року

Владислав Єсипенко Фото з відкритих джерел

Його обвинувачують у незаконному виготовленні, переробці або ремонті вогнепальної зброї та боєприпасів

Українському журналісту, позаштатному кореспонденту "Радіо Свобода" Владиславу Єсипенку т. зв. райсуд у Сімферополі продовжив на пів року термін арешту. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Facebook.

"Сьогодні підконтрольний Росії так званий райсуд у Сімферополі продовжив на пів року термін арешту незаконно утримуваного громадянина України Владислава Єсипенка.

Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на судилище та посилити тиск на РФ задля захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму, та звільнити всіх незаконно утримуваних країною-агресором громадян України", - написала вона.

Омбудсмен також просить міжнародні організації та правозахисні інституції делегувати на судові засідання в тимчасово окупований Крим своїх представників, щоб не допустити порушень прав українця Єсипенка.

Примітно, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також закликав світову спільноту приєднатися до України у вимозі до Росії звільнити українського журналіста Єсипенка.

Довідка:

10 березня в тимчасово окупованому Росією Криму затримали громадянина України Владислава Єсипенка.

Позаштатного кореспондента "Радіо Свобода" обвинувачують у незаконному виготовленні, переробці або ремонті вогнепальної зброї (ч.1. ст. 223-1 Кримінального кодексу РФ) і незаконному виготовленні боєприпасів.

6 липня районний суд у Сімферополі почав розглядати справу Єсипенка по суті.

Новини за темою: Путін назвав Медведчука українським націоналістом і засудив його арешт

Нагадаємо, раніше у Міністерстві закордонних справ України заявили, що зараз в російських тюрмах через свою діяльність перебувають дев'ять журналістів, а ще один - під домашнім арештом.