Українська влада має рішуче виступити проти неонацистських рухів у країні, - сенатор Франції Гуле

Наталі Гуле

Фото з відкритих джерел

Українська влада має рішуче виступити проти всіляких неонацистських рухів, які ведуть активну діяльність в країні. Про це в ході зустрічі з депутатами Сенату Франції, а також народним депутатом України, співголовою партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадимом Рабіновичем заявила сенатор Франції Наталі Гуле.

"Ми обговорювали теми проти неонацистського руху в Україні. Він небезпечний, і щоб побороти його, ми будемо в постійній комунікації. Потрібно бути вкрай обережним із цими темами також у Франції", - зазначила Гуле.

Нагадаємо, наприкінці квітня кілька сотень людей пройшли колоною по центру Києва. Вони тримали в руках прапори України та добровольчих батальйонів, а також квіти й штандарти із символікою дивізії СС "Галичина" - золотий лев на блакитному тлі. Марш був заявлений як "хода у вишиванках до Дня створення першої Добровольчої української дивізії".

На початку червня колишнього члена ОУН-УПА і дивізії СС "Галичина" поховали з президентськими почестями. У церемонії прощання взяла участь почесна варта президентського полку імені Богдана Хмельницького.

Нагадаємо, в понеділок, 21 червня, в Сенаті Франції пройшли слухання, на яких французькі та українські політики обговорювали питання відроджуваного фашизму в Україні - в країні, що перемогла його у Великій Вітчизняній війні.

Народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович розповів французьким колегам, що сьогодні відбувається в Україні: які акції проводяться радикальними націоналістами; як перевидають мемуари, героїзують і відкривають меморіальні дошки та пам'ятники учасникам масових вбивств мирного населення різних країн ветеранам дивізії СС "Галичина", з якими державними почестями їх ховають.

"У Сенаті Франції пройшли слухання українського питання, на яких я поділився з французькими колегами своєю точкою зору (в першу чергу людською) на те, що в Україні відбувається сьогодні, і що буде завтра, якщо політика влади залишиться колишньою. Я показав фотографії Бабиного Яру, де загинули сотні тисяч людей і де досі немає меморіального комплексу, який влада обіцяла побудувати, а мінори щодня відмивають, на жаль, від фашистських свастик. Я показав їм і кадри з вшануванням есесівців, які вбивали мирних людей під час Великої Вітчизняної війни. У нас, через 80 років, ставлять пам'ятники вбивцям і зносять монументи воїнам-визволителям! Я запитав у французів: як Ви б поставилися до цього? Від почутого у них округлилися здивовані очі", - розповів політик.