Україна вимагає розширити санкції проти РФ через вибори в Держдуму на Донбасі і в Криму

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Україна розглядає такі дії як продовження грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України

Україна висловила протест Росії через проведення виборів до російської Державної Думи на території окупованого Криму та районів Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

"Розглядаємо організацію і проведення незаконного голосування як продовження грубих порушень Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України", – йдеться в публікації.

У відомстві зазначили, що такі дії РФ також грубо порушують фундаментальні принципи й норми міжнародного права, зобов'язання РФ за міжнародними договорами, сторонами яких є Україна та Росія, законодавство України, а також суперечать Статуту ООН, низці резолюцій Генеральної асамблеї ООН, Гельсінському Заключному акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року.

Новини за темою: Рада закликає світ засудити нову хвилю репресій в окупованому Криму

"Проведення Російською Федерацією виборів на території тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь є незаконним, а їх результати не матимуть жодних юридичних наслідків", – наголосили в МЗС України.

Крім того, зазначається, що залучення до голосування громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях, як і майже 1,5 млн виборців, котрі нині проживають у тимчасово окупованому Криму, суттєво спотворять результати виборів до Держдуми РФ і загалом ставлять під сумнів їх легітимність.

Новини за темою: ЄС може не визнати результати виборів до Держдуми Росії: За яких умов

Як повідомлялося раніше, у Російській Федерації сьогодні, 17 вересня, розпочалися вибори до Державної думи. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 та 18 вересня – додатковими.