Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю та польоти в її повітряному просторі

Літак
Фото з відкритих джерел

Заборона на польоти починає діяти з 00:00 26 травня

Кабінет міністрів України із середи заборонив польоти у повітряному просторі Білорусі. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні уряду, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Telegram.

"З 00 годин 00 хвилин 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю. Щойно на позачерговому засіданні уряд доручив Мінінфраструктури, Державіаслужби і ДП "Украерорух" вжити для цього необхідних заходів.

Крім того, українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Республіки Білорусь", - зазначив він.

Також Кабмін доручив Державній прикордонній службі припинити оформлення пасажирів, які слідують із Білорусі або в Білорусь, в митних пунктах аеропортів.

"Ситуація з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську є порушенням Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Рішення нашого Уряду спрямоване на забезпечення безпеки польотів і пасажирів", - пояснив Шмигаль.

Новини за темою: Авіасполучення між Україною і Білоруссю призупиниться: Зеленський доручив уряду підготувати рішення

Нагадаємо, саміт Європейського Союзу підтримав рішення заборонити польоти білоруських авіакомпаній на територію ЄС та закликав всіх авіаперевізників уникати прольоту над територією Білорусі.