Україна приєдналася до заяви Британії, Канади та Швеції щодо збитого літака "МАУ"

Уламок літака МАУ, який збили поблизу Тегерану (Іран) 8 січня 2020 року

фото - ISNA

Крім того, МЗС України висунуло низку вимог до Ірану

Під час роботи 46-ї сесії Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини Україна приєдналась до спільної заяви Великої Британії, Канади та Швеції щодо збиття Іраном літака "МАУ" рейсу PS752. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ.

"Минуло більше року з часу трагічного збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Внаслідок катастрофи, спричиненої двома іранськими ракетами "земля-повітря", загинули 176 людей, багато з яких летіли додому на канікули або поверталися на навчання. Ми продовжуємо оплакувати цю трагічну втрату.

У лютому спеціальні доповідачі Агнес Калламар і Джаваід Рехман оприлюднили лист на адресу уряду Ірану, в якому було викладено низку дуже серйозних звинувачень. Головним занепокоєнням є те, що було порушено право на життя 176 пасажирів та членів екіпажу. Виходимо з того, що Іран не відповів на цей лист.

Порушення Іраном зобов'язань з прав людини є надзвичайно тривожним. Це ускладнюється повідомленнями про цілком неприпустимі переслідування та погрози членам родин деяких жертв", - йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Своєю чергою, МЗС України закликає Іран:

  • невідкладно надати відповідь на лист спеціальної доповідачки Ради ООН з прав людини Агнес Калламар;
  • негайно припинити переслідування та залякування сімей жертв як в Ірані, так і за його межами;
  • забезпечити повне та прозоре розслідування кримінальних справ та неупереджене судочинство як частину його обов’язку забезпечити справедливість для жертв цієї трагедії;
  • надати вичерпний та прозорий звіт про події, що призвели до цієї трагедії.

Новини за темою: ООН звинуватила Іран в приховуванні інформації про катастрофу літака "МАУ"

Нагадаємо, раніше заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявив, що в розслідуванні авіакатастрофи літака "МАУ" іранська сторона прикривається військовою державною таємницею, тому прогресу в діалозі між Києвом та Тегераном немає. За його словами, в кримінальному процесі Україна не отримує відповіді на запити ще з жовтня.

До слова, у лютому військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України", який було збито 8 січня 2020 року в небі над Тегераном. Тоді очільник Судово-юридичної організації Збройних сил Ірану Шокролла Бахрамі казав, що готується відповідний обвинувальний акт, а справу найближчим часом передадуть до суду.