Україна продовжить "дружньо тиснути" на партнерів щодо "Північного потоку-2", – МЗС

Фото з відкритих джерел

Україна вимагає від партнерів переходу "від слів – до конкретних дій, від запевнень – до конкретних гарантій"

Україна продовжить "дружньо тиснути" на партнерів щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає "Укрінформ".

"Ми бачимо, що партнери чують те, що ми їм говоримо, і пропозиції, які ми вносимо, але рішення ще не ухвалені. Ми будемо продовжувати переговори, продовжувати такий дружній, виключно дружній тиск на партнерів", – сказав очільник МЗС.

Також Кулеба додав, що Україна вимагає від партнерів переходу "від слів – до конкретних дій, від запевнень – до конкретних гарантій".

"Тим більше, що ми бачимо, що Російська Федерація на європейському газовому ринку перейшла до конкретних дій, накручуючи ціну на газ, створюючи ефект непередбачуваності ринку та ажіотаж через дефіцит, тому зараз вже треба діяти Німеччині, Сполученим Штатам. Україна готова разом із ними діяти", – відзначив міністр.

Новини за темою: Транзит газу в обхід України: Коли запрацює "Північний потік-2" і чи запрацює взагалі

Нагадаємо, 10 вересня російська транснаціональна енергетична компанія "Газпром" оголосила про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Своєю чергою, Федеральне мережеве агентство (Bundesnetzagentur) прийме рішення про сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2" до кінця поточного року. Після цього, рішення має бути передано Єврокомісії.