Україна найбідніша країна Європи, бо користується пільговою системою оподаткування багатих, - Суслов

скріншот

Власники бізнесу зі своїх дивідендів платять 5% податків

Україна залишається найбіднішою країною в Європі, оскільки тут існує пільгова система оподаткування для багатих людей. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив колишній міністр економіки України Віктор Суслов.

"Дещо можна зробити швидко, дещо навіть дуже швидко. Треба ж бачити недоліки в розподілі, в тому числі нашого національного доходу. Україна найбідніша країна Європи, у всій Європі використовується прогресивна система оподаткування особистих доходів, тобто багаті люди платять більше за прогресивними ставками. В Україні існує пільгова система оподаткування для багатих людей. З мінімальної заробітної плати платитися 18% прибуткового податку плюс військовий збір, власники бізнесу зі своїх дивідендів платять навіть не 18%, а 5% - для них пільгова система. Взагалі-то можна швидко підвищити. Я говорив з багатьма депутатами про це, а вони кажуть "так що ви хочете, щоб ми зважилися наїхати на доходи олігархів?" Тому що у кого великі доходи – у власників бізнесу, олігархів мільярдні доходи при мінімальному оподаткуванні, - сказав він.

"Я не випадково говорив, як зараз розбазарюється національне надбання. Тому що створюється ілюзія, що щось там до бюджету надходить. Там продали газове родовище, там готуватися продаж родовищ титану, там розпочато продаж землі - з цього теж якісь доходи. Це все дуже тимчасові доходи. Можна все національне надбання розпродати, а що потім? Це не політика, це неправильна політика. Тому я кажу, що є напрямки, де можна щось швидко зробити", - додав Суслов.

Новини за темою: До чого призведе підвищення податків на працю?

Раніше президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації доходів та підвищенню податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".