Україна має намір вимагати репарації від Росії

Засідання Кабінету міністрів України Фото з відкритих джерел

Тільки тоді Київ готовий перейти до політики мирного співіснування

Стратегія зовнішньополітичної діяльності України припускає, що перегляд відносин з Росією можливий після припинення збройної агресії та виплати репарацій. Відповідний документ був прийнятий на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів.

У документі закріплено, що Україна у своїй зовнішній політиці на російському напрямку буде домагатися припинення збройного конфлікту і повернення тимчасово окупованих територій. При цьому передбачається, що це відбудеться не скоро, і до цього Київ прагнутиме скоротити залежність від торгівлі з Москвою.

"Очевидними умовами перегляду відносин з Російською Федерацією і переходу від конфронтації до "мирного співіснування" повинні бути припинення РФ агресії проти України і повернення тимчасово окупованих територій, здійснення компенсації та інших форм репарації за шкоду, заподіяну Україні внаслідок тимчасової окупації територій, відмова Російської Федерації від практики втручання у внутрішні справи України", - йдеться в документі.

Новини за темою: Уряд виступив за запровадження санкції проти осіб, які виправдовували агресію РФ

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський вважає можливою ескалацію зі сторони Росії у будь-який момент аж до закінчення навчань "Захід-2021", а також не відкидає варіант небезпечної ситуації з напрямку Білорусі.