Україна, Грузія та Молдова можуть подати заявки на вступ до Євросоюзу, - декларація

Yves Herman/​Reuters

Країни можуть скористатися своїм правом згідно зі ст. 49 Договору про ЄС

Україна, Грузія і Молдова можуть скористатися своїм правом і подати заявки на вступ до Європейського Союзу згідно зі ст. 49 Договору про ЄС. Про це йдеться у декларації Батумського саміту, яку підписали лідери трьох країн.

У документі зазначається, що лідери Грузії, Молдови та України зустрілися в Батумі, щоб зміцнити тристоронню співпрацю між країнами щодо європейської інтеграції. Також підкреслюється, що відносини між асоційованими партнерами і ЄС базуються на спільних європейських цінностях - демократія, повага прав людини та основних свобод і верховенства права.

"Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції до Європейського Союзу шляхом комплексних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інститутів, і поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах до ключових елементів права ЄС", - вказано в декларації.

Країни додали, що угоди про асоціацію з ЄС є ключовими дорожніми картами реформ, і продовження їхньої імплементації становить основу для зміцнення політичної асоціації та подальшого поглиблення економічної та галузевої інтеграції трьох асоційованих партнерів з Євросоюзом.

"У цьому контексті ми нагадуємо, що відповідно до статті 49 Договору про ЄС Грузія, Республіка Молдова та Україна як європейські держави, які поважають європейські цінності і віддані їх просуванню, можуть подати заявки на вступ до Європейського Союзу", - наголошують лідери трьох держав.

Новини за темою: Перед візитом Зеленського Грузія звільнила засуджених українських яхтсменів

Раніше повідомлялося, що міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника – України, Литви та Польщі – підписали три спільні документи, в тому числі щодо підтримки членства України в ЄС та НАТО.

"Литва, і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу, засуджують російську агресію проти нашої держави", – сказав Кулеба.