Україна готова обговорювати компенсації через "Північний потік-2", - МЗС

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

За словами голови МЗС Дмитра Кулеби, українська сторона розгляне пропозицію, але не обов'язково погодиться

Україна готова вести переговори щодо компенсації через втрату надходжень від транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2". Про це в інтерв'ю німецькому виданню Welt заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Якщо нам запропонують переговори про компенсації, то ми це розглянемо, але не обов'язково погодимося", — зазначив очільник зовнішньополітичного відомства.

За його словами, у нього складається враження, що останнім часом рішучість Сполучених Штатів Америки домогтися компенсацій Україні у разі завершення будівництва газопроводу суттєво зросла.

"А тому ми кажемо, що газопровід має бути використаний як важіль, аби спонукати Росію до конструктивної ролі у мирному процесі на сході України", — наголосив Кулеба.

Новини за темою: Завершення будівництва "Північного потоку-2": Санкції, ймовірні теракти, загрози та підтримка України

Раніше повідомлялося, що США та Німеччина у зв'язку з фактичним завершенням будівництва газопроводу "Північний потік-2" обговорюють можливі компенсації Україні. Зокрема, йдеться про відшкодування, оскільки Київ може втратити транзит газу з Росії до Європи.

Крім того, напередодні канцлерка Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з президентом США Джо Байденом зазначила, що обоє лідерів були єдині в думці, що збереження транзиту газу через Україну є "життєво важливим та неодмінним", тому вона збирається здійснити поїздку у Вашингтон, аби вирішити із США проблеми навколо будівництва "Північного потоку-2".