У ЄС пояснили рішення суду щодо зняття санкцій проти Януковича та його сина

Експрезидент України Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

Санкції проти Януковичів, які полягають у заморожуванні активів, продовжують діяти

У Європейському Союзі підтвердили скасування старих санкцій против експрезидента України Віктора Януковича та його сина Олександра. Однак додали, що чинні санкції проти них, які полягають у заморожуванні активів, продовжують діяти. Про це заявив на брифінгу речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано.

За його словами, чинні санкції продовжують діяти до 6 березня 2022 року і традиційно, до того часу, як термін дії обмежень збігає, Рада ЄС щороку ухвалює рішення, продовжувати їх чи ні.

"Вони залишаються під дією обмежувальних заходів на підставі нормативно-правового акту, схваленого в березні 2021 року", - сказав Стано.

Він також додав, що будь-яке оновлення потребуватиме консенсусу всіх країн-членів. Але не відповів на питання, які наслідки це рішення може мати для санкційних режимів Євросоюзу.

"Ми взяли рішення до уваги, але його та його наслідки аналізує Рада ЄС", - наголосив Стано.

Новини за темою: Україна підтримала санкції ЄС проти Білорусі

Нагадаємо, раніше ми писали, що суд ЄС вперше зняв старі санкції з президента-втікача Віктора Януковича та його сина. Останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства. 

Також, тогоріч суд Європейського Союзу скасував рішення щодо накладення санкцій на колишнього прем'єр-міністра України Миколу Азарова.