Новини » Політика Читать эту новость на русском

У Страсбурзі стартувала осіння сесія ПАРЄ: У якому форматі проходить з'їзд делегатів

ПАРЄ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російська делегація буде брати участь у засіданнях дистанційно

У Страсбурзі сьогодні, 27 вересня, о 12:30 за київським часом відкрилася осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка триватиме до 30 вересня включно. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" повідомила спеціальна кореспондентка Ольга Паращук.

"О 12:30 за київським часом тут (у Страсбурзі, - ред.) розпочалася сесія ПАРЄ. На порядку денному є і питання клімату, і питання захисту довкілля, гендерні питання і міграційна криза, зокрема мають обговорити і ситуацію в Афганістані", - зазначила вона.

За словами кореспондентки, українська делегація прибула до Страсбурга, її представники присутні у залі засідань ПАРЄ та прагнуть ініціювати проведення політичних дебатів на тему переслідування корінних народів у окупованому Криму. Однак, чи включать це питання у порядок денний, наразі невідомо, адже загалом досить насичена програма на цей тиждень у делегатів.

Сама ж сесія ПАРЄ цього разу проходить у гібридному форматі. Це означає, що багато делегацій не приїхали на засідання і беруть участь у заходах дистанційно. Зокрема, такою є російська делегація.

"Щодо заходів безпеки. Тут посилено контроль та усіх просять носити маски. Більшість учасників, які приїжджають до ПАРЄ - вакциновані. Якщо вони невакциновані, то їх просять при вході до Ради Європи заповнити спеціальну декларацію. Таким чином намагаються відстежувати контакти, якщо у когось буде підтверджений випадок коронавірусу", - наголосила кореспондентка.

При цьому вона розповіла і про плани делегатів на тиждень. Зокрема, протягом тижня мають відбутися вибори до Європейського суду із прав людини. 

Новини за темою: У Страсбурзі стартує осіння сесія ПАРЄ: Що розглядатимуть

Раніше повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила рішення про положення кримських татар в окупованому Криму. Під час розгляду були підтримані усі поправки, які запропонували на засіданні українські депутати, а також інші парламентарі. Під час дебатів проти виступили самі росіяни, а також один з представників групи комуністів/крайніх лівих.