У справі лідера української опозиції Медведчука очевидні політичні мотиви, - Чемерис

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Український правозахисник Володимир Чемерис вважає, що у справі голови політради Української партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука простежуються політичні мотиви, передає "Україна.ру".

Віктор Медведчук подав скаргу щодо порушеної проти нього кримінальної справи до Європейського суду з прав людини. Про це повідомив 15 червня депутат Верховної Ради України Ренат Кузьмін у своєму акаунті в Facebook. Він також розмістив фотографію формуляра заяви Віктора Медведчука на адресу ЄСПЛ.

У справі Медведчука очевидні політичні мотиви, вважає український правозахисник Володимир Чемерис. Він зазначив, що "президент Зеленський хоче перекроїти політичний ландшафт в країні, знищити головну опозиційну політичну силу в країні, яка за всіма опитуваннями йде голова в голову з правлячою партією "Слуга народу".

З цієї ж причини були закриті опозиційні телеканали. Однак, на думку правозахисника, "ці дії Зеленського навряд чи допоможуть йому, тому що в Україні давно є така традиція: якщо людину переслідують, то вона набирає політичні бали, і, цілком можливо, зараз ми бачимо, як з'являється новий кандидат у президенти на наступних виборах...".

Деякі коментатори залишили записи під постом Рената Кузьміна в Facebook – про те, що вони впевнені в благополучному результаті справи. При цьому зазначають, що "необґрунтовані амбіції та особиста помста президента України" занадто дорого обійдуться простим платникам податків.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.