У "Слузі народу" назвали прізвища кандидатів, яких розглядають на посаду міністра енергетики замість Вітренка

Ірина Верещук

Фото з відкритих джерел

Розглядаються кандидатури Андрія Геруса та Олега Семінського

У понеділок на засіданні фракції "Слуги народу" розглянуть питання щодо кандидатів на посаду міністра енергетики, і вже є декілька прізвищ.   

Про це під час брифінгу в кулуарах ВРУ, який транслював телеканал ZIK, заявила народний депутат України від "Слуги народу" Ірина Верещук.

Ірина Верещук зауважила, що міністерство енергетики не може залишатися без очільника під час тарифної кризи, а Верховна Рада не може продовжувати постійно голосувати за кандидатуру Вітренка. Відтак, наголосила політик, необхідно знайти людину, яка матиме підтримку 226 депутатів фракції "Слуга народу".

"Тому що це наша відповідальність. Очікувати від "Довіри", "За майбутнє" чи "Батьківщини" голосів, це, звісно, добре, але маємо розраховувати на свої сили", –  сказала Верещук. 

А такі сили знайдуться, додала нардеп, якщо кандидат буде відомим для парламентарів і вони йому довірятимуть.  

Верещук також зазначила, що у понеділок на засіданні фракції "Слуга народу" питання щодо нових кандидатів на посаду міністра енергетики буде розглядатися, і вже є декілька прізвищ. 

"Наприклад, Андрій Герус, керівник комітету. Я б його підтримала. Я знаю його, я бачила, як він працює, я бачу, як він розуміє, що треба зробити, і бачу, що він би знайшов сили у фракції на підтримку. Ми б знайшли голоси. Є ще пан Семінський. Це прізвище розглядається. Теж поважаю. Бачу його професійність і розумію, що він би потягнув", – прокоментувала Ірина Верещук і додала, що найголовніше в питанні призначення міністра енергетики – консолідація в трикутнику Офіс президента – парламент – уряд.

Новини за темою: П’ять квартир і майже три мільйони доларів у банку: Що задекларував Вітренко як кандидат у міністри

Нагадаємо, учора, 28 січня Верховна Рада України не зуміла призначити новим міністром енергетики та першим віцепрем'єр-міністром України Юрія Вітренка. Відповідне рішення підтримали лише 204 нардепи з 226 необхідних.

Зазначимо, що у грудні 2020 року Верховна Рада України також не проголосувала за призначення Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики та першого віцепрем'єр-міністра України. Тоді за це проголосували 186 народних депутатів, з яких 153 голоси від фракції "Слуга народу".

Зауважимо, у декларації Вітренко вказав, що його сім'я володіє п'ятьма квартирами, чотири із яких у столиці, а ще одна – за кордоном. Зокрема, чиновник має у власності 124-метрову квартиру в Києві, яку він купив у поточному році.

Найбільший блок у декларації Вітренка – це зарплата й накопичення. Минулого року в "Укрнафті" він отримав гонорар у 1,4 млн грн, а за дев'ять днів роботи в Міненергетики на посаді в.о. міністра чиновник заробив 15 759 гривень.